Gminne Eliminacje Konkursu Wiedzy o Gminie Ostróda i „Szlaku Drwęcy”

Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie 19.05.2017

W dniu 18 maja 2017r. o w Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Samborowie odbyły się Gminne Eliminacje Konkursu Wiedzy o Gminie Ostróda i „Szlaku Drwęcy”

W konkursie uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie, Zespołu Szkół z Lipowa, Zespołu Szkół z Pietrzwałdu, ze Szkoły Podstawowej z Szyldaka i Zwierzewa oraz z Gimnazjum Ks. Jana Twardowskiego w Ostródzie.
Uczestnicy konkursu wykazali się wiadomościami z historii i współczesności gminy i miasta Ostródy oraz powiatu ostródzkiego, znajomością otaczającego nas środowiska przyrodniczego – szczególnie rzeki Drwęcy.
Specjalnie powołana komisja sprawdzająca testy przyznała:

Kategoria Szkoła Podstawowa
I miejsce Aurelia Szypczyńska Zespół Szkół w Pietrzwałdzie
II miejsce Julia Burdach Zespół Szkół w Pietrzwałdzie
III miejsce Hubert Garwacki Zespół Szkół w Lipowie

Kategoria Gimnazjum
I miejsce Weronika Kuc Gimnazjum Ks. Jana Twardowskiego w Ostródzie
II miejsce Karolina Elwartowska Zespół Szkół w Pietrzwałdzie
III miejsce Alicja Grzeszczak Zespół Szkół w Pietrzwałdzie
IV miejsce Aleksandra Jakubowska Zespół Szkół w Lipowie
V miejsce Joanna Jakubowska Zespół Szkół w Lipowie

Zwycięzcy eliminacji gminnych będą reprezentować Gminę Ostróda w konkursie powiatowym, który odbędzie się 30 maja 2017r o godz. 8.30 w czytelni biblioteki w ostródzkim zamku.
Serdeczne gratulacje.