Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Oświata 05.12.2018

W Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbyły się po raz pierwszy Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, zorganizowane przez Gminę Ostróda we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku. Bohaterami tego dnia byli oczywiście wolontariusze Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu, działający w szkołach z terenu Gminy Ostróda oraz ich opiekunowie. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wręczył dyrektorom szkół, szkolnym koordynatorom wolontariatu oraz samym wolontariuszom podziękowania za ich wielkie serca i bezinteresowną chęć pomagania tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Za szerzenie wspaniałej idei wolontariatu podziękowała również wolontariuszom Pani Jolanta Dakowska, Warmińsko-Mazurski Lider Młodzieżowego Wolontariatu, której wkład w pracę ze szkolnymi kołami docenił w swoim wystąpieniu Wójt Gminy. Wyrazy uznania za działalność wolontariuszy w ostródzkiej gminie wyraziła również Pani Joanna Glezman, Pełnomocnik Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez wolontariuszy i opiekunów ze szkoły w Idzbarku oraz pokaz multimedialny, podsumowujący działalność wolontariacką wszystkich szkół gminnych w minionym roku szkolnym. Uczczenie w ten sposób Międzynarodowego Dnia Wolontariusza było wspaniałą okazją do integracji wolontariuszy z terenu całej gminy, co mamy nadzieję, zaowocuje już niebawem pogłębieniem współpracy pomiędzy szkolnymi kołami wolontariatu w myśl hasła „Razem możemy więcej!”.