Gminny Dzień Edukacji Narodowej 2017

Oświata 13.10.2017

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich, którzy współorganizują proces kształcenia i wychowania młodych pokoleń.

Podczas tegorocznych obchodów, w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie spotkali się nauczyciele, pracownicy placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda oraz zaproszeni goście. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas złożył życzenia wszystkim pracownikom gminnej oświaty oraz podziękował za zaangażowanie w pracę, trud włożony w edukację oraz konsekwencję w nauczaniu i wychowywaniu młodych pokoleń.

Podczas uroczystości nauczyciele otrzymali wyróżnienia za całokształt pracy dydaktycznej w roku szkolnym 2016/2017. Dodatkowo w trakcie wydarzenia Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie Marta Żeberek wręczyli  wyróżnienia przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego sześciu pracownikom gminnych jednostek kulturalnych za szczególne zasługi w upowszechnianiu czytelnictwa i kultury.