Komisja konkursowa oceniła prace uczestników gminnego konkursu „Obrzędowość Świąt Wielkanocnych ” zorganizowanego przez Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się 26 kwietnia 2017r. o godz. 11:00 w Świetlicy Wiejskiej w DURĄGU.
Wyniki konkursu:
KOMPOZYCJA WIELKANOCNA
I miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Tardzie
II miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
III miejsce Barbara Sznytka
PISANKI, KRASZANKI
I miejsce Wiktoria Spychała – kl. I Gimnazjum w Durągu
II miejsce Urszula Teliczan - Szkoła Podstawowa Brzydowo
III miejsce Oliwia Gera - kl. VI Szkoła Podstawowa Brzydowo
III miejsce Grzegorz Grochalski - kl. VI Szkoła Podstawowa Brzydowo
Wyróżnienia
Karolina Elwartowska - kl.III Gimnazjum Zespół Szkół Pietrzwałd,
Nikola Filipowiak – kl „0” Szkoła Podstawowa Brzydowo,
Dominika Obrębska – kl III Szkoła Podstawowa Szyldak,
Zuzanna Nowak – kl.VI Szkoła Podstawowa Brzydowo
Oliwia Falęcka – kl. VI Szkoła Podstawowa Brzydowo
Urszula Czacharowska – Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda
Anna Piłat – Biblioteka Pietrzwałd
Kinga Kowalska – kl.IV Niepubliczny Zespół Szkolno Przedszkolny w Idzbarku
Zofia Sontowska – 6 lat Zespół Szkół Lipowo
Zofia Garbacka lat 7 – Zespół Szkół Lipowo
Beata Mądrzyńska – Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja”w Ostródzie
Mariusz Skinder – Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja”w Ostródzie
Paweł Rasztemborski – kl III Szkoła Podstawowa Szyldak
Adam Słupski - kl. III Szkoła Podstawowa Szyldak
Klaudia Pijanowska - kl V Szkoła Podstawowa Szyldak
Wanessa Szytnio - kl III Szkoła Podstawowa Stare Jabłonki
PALMY WIELKANOCNE
I miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Pietrzwałdzie
II miejsce - K. Sadowska , D. Markowska, J. Burdach, A. Markowska, E. Borucka, K. Nowakowska Zespół Szkół Pietrzwałd
III miejsce - Hanna Najdowska Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
Wyróżnienia:
Paulina Iwańska – Gimnazjum im. Ks. J. Twardowskiego w Ostródzie
Kaja Nawotczyńska - kl IV Szkoła Podstawowa Szyldak
Julia Jelonek - kl. IV Szkoła Podstawowa Szyldak
Kasjana Kogut - kl. IV Szkoła Podstawowa Szyldak,
Dominik Wiszniewski - kl. I Zespół Szkół Pietrzwałd
Ewa Kobylska - Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
Grażyna Liberadzka - Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
STROIKI ŚWIĄTECZNE
I miejsce - Ewa Lisek Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Ostródzie
II miejsce - Dorota Wastag , Paulina Makrucka kl V Zespół Szkół Samborowo
III miejsce - Wanda Szcześniak, Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” w Ostródzie
Wyróżnienia:
Marta Banasik Samborowo
Kacper Jurewicz z mamą – kl. II Szkoła Podstawowa Stare Jabłonki
Grupa Skrzaty – Szkoła Podstawowa Brzydowo
Genowefa Hening – Środowiskowy Dom Samopomocy w Ostródzie
Julia Kliniewska - kl II Szkoła Podstawowa Stare Jabłonki
Zuzanna Bąk z mamą - Przedszkole Samorządowe w Pietrzwałdzie
Paulina Falęcka - kl IV-VI Zespół Szkół Lipowo
Hanna Nowacka - kl. I Gimnazjum w Durągu
Daria Rydel – kl. V Szkoła Podstawowa Brzydowo
Klaudia Tymarkiewicz z mamą - Przedszkole Pietrzwałd
Beata Mądrzyńska - Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Ostródzie
Mariusz Skinder - Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Ostródzie
OZDOBY WNĘTRZA
I miejsce - Paulina Elwartowska Zespół Szkół Pietrzwałd
II miejsce - Świetlica Zespół Szkół w Samborowie
III miejsce - Kalina Pawszyk kl. V Zespół Szkół Pietrzwałd
Wyróżnienia:
Paulina, Karolina Elwartowskie - Zespół Szkół Pietrzwałd,
Kacper Szałwatkowski z mamą – Biblioteka Pietrzwałd
Marta Sieracka Pietrzwałd
Grupa 4,5-latków - Szkoła Podstawowa Brzydowo
RZEŹBY W DREWNIE:
I miejsce - Józef Markowski Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda
II miejsce - Zuzanna Nogalska z tatą kl. II Szkoła Podstawowa Brzydowo
III miejsce - Józef Brzezik Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” w Ostródzie
Wyróżnienia:
Tomasz Kołątaj - Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” w Ostródzie
Zdzisław Cieszyński - Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda
ZAJACE, BARANY, KURCZAKI WIELKANOCNE
I miejsce Nikola Nawotczyńska , Klaudia Baturo - kl. VI Szkoła Podstawowa Szyldak
II miejsce Maja Jackiewicz z Babcią – kl. III Stare Jabłonki
III miejsce Zofia Banacka z mamą - Przedszkole Samorządowe w Pietrzwałdzie
Wyróżnienia:
Helenka Polewiak lat 5 z mamą
Szymon Wiśniewski z mamą - Biblioteka Pietrzwałd
Emilia Niedzielska z mamą - Przedszkole Pietrzwałd
Julia Tafel z mamą - Biblioteka Pietrzwałd
Wiktoria Szajdek – kl. IV Zespół Szkół Pietrzwałd
Wiktoria Gemska – kl. III Zespół Szkół Pietrzwałd
Julia Frydrych – kl. IV – VI Zespół Szkół Lipowo
Franciszek Wiszniewski lat 6 z mamą - Przedszkole Pietrzwałd
Franciszek Freigin – kl. I Szkoła Podstawowa Szyldak
Karolina Makowska z mamą – kl. IV Zespół Szkół Samborowo
Ola Kogut - oddział przedszkolny Szkoła Podstawowa Szyldak
Laura Żyłka – kl. I Szkoła Podstawowa Szyldak
Julia Kosek – kl. IV Zespół Szkół Pietrzwałd
Bożena Czerwińska - Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Ostródzie
Justyna Mirosław - Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Ostródzie
Wiktoria Pińska – kl. II Szkoła Podstawowa Szyldak
Andrzej Trzciński - Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda
Andrzej Pinkall - Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda
Mikołaj Kruszewski- kl. VI Szkoła Podstawowa Szyldak
Paweł Skolmowski z mamą - Przedszkole Pietrzwałd
Zdzisław Cieszyński - Środowiskowy Dom Wygoda
SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!