Gminny Zimowy Bieg - Rodzinne bieganie

Sport 14.01.2018

IV Gminny Zimowy Bieg - "Rodzinne bieganie" za nami. W niedzielę 14 stycznia b.r.  w Lubajnach spotkali się miłośnicy biegów oraz Nordic Walking, którzy wystartowali na dystansie 5 i 10 km. Organizatorem biegu była Gmina Ostróda z inicjatywy lokalnej Radnej Gminy Ostróda Pani Anny Lewandowskiej. Frekwencja na starcie dopisała (ok. 300 zawodników).

 

 

Na zwieńczeniu trasy rozpoczynającej się w Lubajnach, a kończącej w Zwierzewie były medale, gwar, okrzyki, radość i gratulacje. Gminny Zimowy Bieg to bieg rekreacyjny, każdy zawodnik który ukończył trasę był zwycięzcą i otrzymał pamiątkowy złoty medal. Na wszystkich miłośników biegania oraz kibiców na mecie czekał ciepły posiłek. Było wszystko, co na takiej imprezie być powinno. Mimo mroźnej pogody dzieci wraz z rodzicami spędziły czas na świeżym powietrzu, aktywnie i kreatywnie. Dodatkową atrakcją była kąpiel ostródzkich morsów. Kolejna edycja biegu już za rok serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zachęcamy do wspólnego rodzinnego i aktywnego wypoczynku.

Tego dnia również  w Szkole Podstawowej w Zwierzewie kolejny raz zorganizowano licytację z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu aktywnej niedzieli w Zwierzewie.

Celem biegu było zaangażowanie jak największej liczby dzieci i młodzieży oraz ich rodzin do wspólnego i aktywnego spędzania czasu wolnego, będącego ważnym czynnikiem integrującym uczniów i ich rodziny oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport, rozrywkę i wypoczynek.