Góra Idzbark rozpoczęła ligowe rozgrywki!

Sport 29.08.2022

Organizacyjnie z przytupem weszli do rozgrywek ligowych w grupie 2 klasy B piłkarze Góry Idzbark. Ich pierwszy ligowy mecz z Polonią Markusy odbył się z wielką pompą. Wokół boiska ponad 200 widzów, wśród nich przedstawiciele władz gminy Ostróda z wójtem Bogusławem Fijasem na czele, a w składzie wyjściowym Góry radny gminny, prezes klubu, piłkarz i sołtys wsi Idzbark w jednym Witold Bojar. To dowód na to, że mając 50 lat na karku można spełniać marzenia i pograć jeszcze w piłkę.

Pierwszym bohaterem idzbarskiej Góry, który znalazł się w meczowych statystykach został Paweł Drozd. Zdobył on pierwszego i na razie jedynego gola dla zespołu z Idzbarka. Mimo że po tym trafieniu gospodarze przegrywali 1:3, to wśród kibiców zapanowała wielka euforia i pojawiły się nadzieje na korzystny wynik. Niestety później strzelali już tylko piłkarze z Markus, a inauguracyjne spotkanie zakończyło się porażką Góry 1:11.