Gorący piłkarski tydzień 19-22.05.2009

Sport 03.06.2009

Ubiegły tydzień obfitował w szereg wydarzeń związanych z dziecięcą piłką nożną. Piłkarze i piłkarki najmłodszych drużyn brali udział w rozgrywkach ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion” oraz Orange Cup znany do niedawna jako puchar T.P. czy turniej Im. Marka Wielgusa . W tym roku oba turnieje , nad którymi honorowy patronat objął PZPN uznano jako oficjalne mistrzostwa polski dzieci do lat dziesięciu Tymbark, oraz 11 –tu Orange Cup.

 

 

 ZAJĘCIA   WSPÓŁFINANSOWANE  PRZEZ SAMORZĄD  GMINY OSTRÓDA  

 W  RAMACH   PROJEKTU „Kormoran Brzydowo – drużyna  talentów”

 

IX cykl turnieju „Z podwórka na stadion” – chłopcy klas III i młodsi

W dniu 19 maja nasi chłopcy, po zwycięstwie w turnieju gminnym reprezentowali Gminę Ostróda w rozgrywkach powiatowych ,które rozegrano na stadionie klubu „ Huragan” w Morągu. Do turnieju trzecioklasistów przystąpiło 6 zespołów – w finale , jak w roku poprzednim spotkały się KORMORAN BRZYDOWO z drużyna miasta Ostródy . Mecz po zaciętej walce i prowadzeniu „kormoranów” 1:0 zakończył się wynikiem 3:1 dla chłopców z Ostródy. Niestety na tym etapie do rozgrywek rejonowych awans uzyskała tylko jedna drużyna. Pozostał mały niedosyt i srebrne medale. Trzech chłopców zasiliło reprezentacyjną drużynę na mistrzostwa rejonowe : Smoliński Krystian , Bartek Behrendt oraz drugoklasista Bartek Wójcik. Gratulacje!

Wystąpiliśmy w następującym składzie: Balewski Piotr, Behrendt Bartosz, Kossakowski Damian, Majewski Maciej, Michalak Mateusz, Miś Krzysztof, Rydel Dominik, Smoliński Krystian, Wielk Piotr, Wójcik Bartek

 

XIV ogólnopolski turniej piłki nożnej Orange Cup

We wtorek 20 maja w Ostródzie rozegrano powiatowy turniej jednastolatków Orange Cup , w którym spotkały się cztery zespoły: UKS SUKCES Ostróda, SP. Mostkowo, UKS KORMORAN Brzydowo i UKS VENTUS Szyldak. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” 2x 8 min. na dwóch trawiastych boiskach (podziękowania dla organizatora za dobre warunki do gry). Wyniki meczów przeszły wszelkie oczekiwania. Chłopcy z Kormorana wygrali turniej i awansowali do finału wojewódzkiego bez straty bramki - strzelając 17 goli. Finał odbędzie się 17 czerwca w Reszlu. Życzymy piłkarzom dalszych sukcesów w turnieju!

Oto skład drużyny: Behrendt Bartosz, Chamera Piotr, Czerwonka Maciej, Jonczak Sebastian, Majewski Maciej, Michalak Mateusz, Sikorski Robert, Słotki Maciej, Smoliński Krystian, Śledź Rafał, Wasiołek Arek.

 

 

  IX cykl turnieju „Z podwórka na stadion” –dziewczynki III kl. i młodsze

22 maja nadszedł czas na popis najmłodszych piłkarek. Nowe Miasto gościło mistrzów z pięciu powiatów w grupie dziewcząt oraz pięciu w grupie chłopców. Również tutaj turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” co pozwoliło na sprawiedliwe wyłonienie zwycięzców. Wśród drużyn znalazły się dziewczynki z Iławy -mistrzynie województwa z 2007 roku, ubiegłoroczne mistrzynie województwa z S.P. Waśniewo a poza tym mistrzynie powiatów N.M. Lubawskiego –S.P. Tylice , Narzym pow. Działdowo i KORMORAN Brzydowo reprezentujący powiat Ostróda – (dwukrotnie II miejsce w finale wojewódzkim ’07 , ’08). Boisko Nowomiejskie również w tym roku okazało się bardzo szczęśliwe dla naszych piłkarek. Dziewczynki były w doskonałej dyspozycji. Wygrywając trzy mecze i jeden remisując zajęły pierwsze miejsce. Swoistym popisem było strzelenie 10 bramek (z jedenastu wszystkich zdobytych) przez Asię Bełzę. Równie dobra postawa bramkarki Dominiki Dymczyk oraz Paulinki Lendzioszek we współpracy z całą drużyną pozwoliła na osiągnięcie tego sukcesu. Do finału wojewódzkiego awansowały dwie drużyny: reprezentacja powiatu Iława S.P. 4 oraz Kormoran Brzydowo. Dziewczynki wystąpiły w składzie: Joanna Bełza, Julia Chęcińska, Dominika Dymczyk, Gabriela Gawęda, Karolina Kowalczyk, Agata Królikowska, Paulina Lendzioszek, Angelika Mastalerczuk, Kamila Ogrodowczyk, Klaudia Słodkowska, Aleksandra Szostek. Chłopcy z Ostródy razem z Krystianem i Bartkami także zajęli pierwsze miejsce w turnieju i razem z drużyną z Uzdowa będą walczyć o mistrzostwo województwa w Olsztynie.

 

 

 Mistrzami poszczególnych powiatów zostały zespoły:

Dziewczynki
1. miasto Olsztyn – SP 7 Olsztyn
2. pow. Bartoszyce – SP 2 Górowo Ił
3. pow. Lidzbark – SP 1 Orneta
4. pow. Szczytno – SP 2 Szczytno
5. pow. Kętrzyn – zespół szkół Nr 1 Kętrzyn
6. pow. Gołdap – SP 3 Gołdap
7. pow. Giżycko – SP Mazuchówka
8. pow. Nidzica – SP Waśniewo
9. pow. Pisz – SP Kocioł Duży
10. pow. Ostróda – SP Brzydowo

11. Koszałek Opałek Węgorzewo
12. SP 4 Olecko pow Olecko
13. SP Tylice – pow. Nowe Miasto Lub.
14. SP Czerwonka – pow. Olsztyn
15. SP 4 Iława
16. SP Godkowo - pow. Elbląg
17. SP Narzym - pow. Działdowo
18. SP Baranowo - pow. Mrągowo
19. SP 3 Reszel - pow. Kętrzyn

 Chłopcy
1. pow. Lidzbark – SP 1 Lidzbark
2. pow. Bartoszyce – SP 1 Bartoszyce
3. pow. Nidzica – SP 1 Nidzica
4. pow. Szczytno – SP Zabiele
5. pow. Ełk – Rona Ełk
6. pow. Pisz - SP Biała Piska
7. Elbląg – SP 18 Elbląg
8. Koszałek Opałek Węgorzewo
9. SP 3 Olecko
10. SP 3 Gołdap
11. SP Biskupiec POM. – pow. Nowe Miasto Lub.
12. SP Frombork – pow. Braniewo
13. SP 29 Olsztyn
14. SP 2 Dobre Miasto pow. Olsztyn
15. SP Godkowo - pow. Elbląg
16. Zespół Szkół nr 1 Kętrzyn
17. SP Baranowo - pow. Mrągowo
18. SP nr 4 Ostróda
19. SP Kisielice - pow - Iława
20. SP Uzdowo - pow - Działdowo
21 SP Kruklanki- pow. Giżycko 

W dniu 9 maja na stadionie lekkoatletycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbył się finał wojewódzki turnieju z „Z podwórka na stadion”. Główna nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest oprócz pucharu i medali wyjazd na obóz piłkarski do szkoleniowego obiektu we Wronkach. Po osiem drużyn dziewcząt i chłopców przyjechało bawić się i grać , ale też jak najlepiej zaprezentować się na boisku przed trenerami Warmińsko - Maz. Związku Piłki Nożnej gdyż najlepszych czekała nagroda – wyjazd ze zwycięzcami turnieju jako kadra województwa. Dziewczynki kormorana rozstawiono w grupie z reprezentacją Olsztyna, Węgorzewa i Bartoszyc .Wyniki były następujące:Kormoran - pow. Bartoszyce 4:0 , - Wegorzewo(Koszałek Opałek) 7:0, z Olsztynem 6:0. Ponownie Asia Bełza wsparta koleżankami Paulinką Lendzioszek , Emilką Nowicka, Karoliną Kowalczyk wykonała koncertowo swoje zadanie i strzelając 13 bramek pobiła swój rekord z poprzedniego turnieju. Kolejnym wydarzeniem była stuprocentowa skuteczność bramkarki Dominiki Dymczyk , która przez cały turniej nie wpuściła żadnej bramki!!! Mecz finałowy rozegrany został pomiędzy pierwszymi drużynami z obu grup. W grupie A nie było faworyta i dopiero ostatni mecz wyłonił półfinalistę . Sytuacja była o tyle ciekawa ,że równą ilość punktów posiadały drużyny z Pisza, Iławy oraz Nidzicy (Waśniewo – Grabowo). Ta ostatnia zajęła w poprzednim turnieju trzecie miejsce i nie powinna awansować , jednak przyjechała w zastępstwie innej, i doszła do finału wygrywając w ostatnim meczu grupowym z Iławą. Mecz finałowy był bardzo wyrównany, w pierwszej i drugiej połowie nie strzelono gola . O zajęciu pierwszego miejsca zadecydowały rzuty karne .Po trzech próbach mocniejsze okazały się dziewczynki z Kormorana wygrywając 1:0 a zwycięska bramkę strzeliła oczywiście Asia Bełza. Niestety nie prowadzono konkursu na „najlepszego strzelca turnieju”. Odbiór nagród w ogóle miał ciekawy przebieg , gdyż całą ceremonię i wszystkich zgromadzonych dosłownie rozgoniła porywista nawałnica przez co nie ma zdjęć z tej uroczystości. Reprezentacja chłopców również doszła do finału, jednak w tym meczu nie zdołała strzelić gola znanemu z poprzedniego turnieju przeciwnikowi i uległa 1:0 drużynie z Uzdowa. Krystian Smoliński i Bartek Behrendt odebrali puchar i srebrne medale za II miejsce.

 W  wyniku spotkań półfinałowych do finału który odbył się 29 maja br.
na stadionie AZS Olsztyn zakwalifikowały się następujące zespoły:

 Z Olecka:
dziewczęta
1. SP Kocioł Duży
2. SP Koszałek Opałek
chłopcy
1. UKS ,,Rona 03” Ełk
2. SP 3 Olecko

Z Nowego Miasta:
dziewczęta
1. SP Brzydowo 
2. SP4 Iława
chłopcy
1. SP 4 Ostróda
2. SP Uzdowo  Z Biskupca:
dziewczęta
1. SP 2 Szczytno
2. SP 7 Olsztyn
chłopcy
1. SP 29 Olsztyn
2. SP Baranowo  Z Ornety:
dziewczęta
1. SP Górowo Ił 
2. SP Godkowo 
chłopcy
1. SP 1 Bartoszyce
2. SP Frombork   

MISTRZYNIAMI   WOJEWÓDZTWA  ZOSTAŁY:

Joanna Bełza, Julia Chęcińska, Dominika Dymczyk, Gabriela Gawęda, Karolina Kowalczyk, Paulina Lejmanowicz, Paulina Lendzioszek, Angelika Mastalerczuk, Emilia Nowicka, Klaudia Słodkowska, Aleksandra Szostek

Obóz we Wronkach zapowiada oprócz zabawy i zwiedzania dalszą część turnieju ze zwycięzcami 16 województw. W drodze losowania PZPN ustalił grupę w której oprócz województwa Warmińsko –Mazurskiego są województwa Mazowieckie, Łódzkie i Podlaskie. Do finałowego turnieju w Poznaniu dotrze po osiem drużyn dziewcząt i chłopców aby walczyć o tytuł mistrza Polski. Może znajdą się tam dziewczynki z Kormorana,  tak jak w ubiegłym roku, kiedy to na stadionie Wisły Kraków grały  Asia Bełza i Klaudia Śledź oraz Rafał Śledź,   reprezentując   nasze województwo? 

Trener Jacek Lorenc gratuluje ambicji oraz wytrwałości wszystkim swoim sportowcom i życzy kolejnych sukcesów!

 Zdjęcia z finału wojewódzkiego można obejrzeć w galerii.