HISTORYCZNY PUCHAR I EDYCJI TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO TVP OLSZTYN DLA GMINNEGO ZRZESZENIA LZS W OSTRÓDZIE

Sport 31.05.2010

Zakończyła się kolejna 51 edycja jednej z najstarszych i najbardziej masowych imprez  na Warmii i Mazurach- Puchar W-M Zrzeszenia LZS i Regionalnej TVP w tenisie stołowym. (wcześniej Gazeta Olsztyńska)  W niedzielę 23 maja br. w Olecku spotkali się najlepsi  z tysięcy uczestników, którzy musieli przebrnąć przez wielostopniowe eliminacje strefowe.    W każdej  z sześciu kategorii wiekowej rywalizowało po ośmioro uczestników. Potwierdziło się, że tenis stołowy dociera do najmniejszych miejscowości i tam nierzadko rodzą  się największe talenty.

Klasyfikacje zespołową wygrała Reprezentacja Gminnego Zrzeszenia LZS  w Ostródzie przed Nidzicą  i Giżyckiem, ale tuż za nimi znalazły się małe Budry. Rywalizacja o pierwsze miejsce zespołowo była do końca bardzo zacięta i wyrównana, o czym świadczy różnica punktowa. Ostróda wyprzedziła Nidzicę tylko o 1 punkt, a Giżycko o 4 punkty.W turnieju finałowym uczestniczyły 33 Gminy z naszego województwa.

Miejsca naszych reprezentantówposzczególnych kategoriach:
Kategoria I (1997 i młodsi)  Paulina Królikowska - 7 miejsce, Krystian Kawiak - 7 miejsce
Kategoria II (1996-95) Aleksandra Kłuba - 2 miejsce
Kategoria III (1994-92) Natalia Pruchniewska - 1 miejsce
Kategoria IV (1991-70) Anna Kłuba - 3 miejsce
Kategoria V (1969-55) Czesław Nowicki - 5 miejsce
Kategoria VI (1954  i starsi) Helena Pawlak - 2 miejsce, Tadeusz Krajewski - 3 miejsce

Kierownik ekipy Ryszard Machnicki przekazał na ręce Przewodniczącego Gminnego Zrzeszenia LZS  Gustawa Marka Brzezina -Wójta Gminy Ostróda  wspaniały puchar ufundowany przez Regionalną TVP.  W ubiegłym  2009 r. nasz ekipa zdobyła pierwsze miejsce w Jubileuszowej  50 Edycji ostatniego już turnieju pod nazwą   „Puchar Gazety Olsztyńskiej”I Edycję pod nazwą TVP także wygrała nasza ekipa i jak podkreślił Pan Ryszard Machnicki było to zasługa całego zespołu i wspaniałej atmosferze wzajemnego dopingu podczas najtrudniejszych meczów naszych tenisistów.