I GMINNY KONKURS NA NAJWIĘKSZĄ DYNIĘ

Gmina 27.09.2022

Gmina Ostróda zaprasza do udziału w

„I GMINNYM KONKURSIE NA NAJWIĘKSZĄ DYNIĘ”.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 4 października 2022 r.

Celem konkursu organizowanego przez Gminę Ostróda jest popularyzacja uprawy dyni i jej walorów żywieniowych, wymiana doświadczeń między uczestnikami konkursu oraz edukacja i propagowanie zasad zrównoważonego rozwoju.

Konkurs odbędzie się dnia 9 października 2022 roku w zabytkowym Parku w Durągu podczas III GMINNEGO FESTIWALU DYNI DURĄG 2022. W konkursie może wziąć udział każdy. Jeden uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną dynię. Dynia musi być zdrowa i nieuszkodzona. Dynie do konkursu należy dostarczyć na scenę w Parku w Durągu do godziny 11:30 dnia 9 października 2022 r. i zgłosić ten fakt do Organizatora na adres mailowy: lub na numer telefonu 883 985 138 – Magdalena Muraszko w wymienionym wyżej terminie.

Oceny (pomiaru) dyni dokona komisja konkursowa powołana przez Organizatora. Wielkość dyni zostanie określona w kilogramach.

Zwycięzca otrzyma puchar Wójta Gminy Ostróda oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Durągu.

Rozstrzygnięcie rywalizacji nastąpi w dniu konkursu tj. 9 października 2022 roku.