I Gminny Zjazd na Byle Czym! Oj działo się!

Gmina 29.01.2017

Z masą śmiechu i dobrej zabawy upłynęła niedziela w gminie Ostróda. W Lichtajnach o godz. 1100 rozpoczął się I Gminny Zjazd na Byle Czym, czyli EcoSlide. Warunkiem uczestnictwa zgodnie z ideą imprezy był "byle jaki" pojazd lub sprzęt oraz „nie byle jaki” humor. Jako pierwszy z tzw. Lichtańskiej Górki zjechał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Śmiałków nie brakowało, bo na starcie stawiło się, aż jedenaście ekip zjeżdżających na najróżniejszym sprzęcie m.in. wanna, fotel, traktor, ciuchcia, dywan z ekipą Jasminy i Alladyna, pojazd OSP z Brzydowa, łódeczka z balonikami, skrzynia z Bąkami i inne. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i nie lada odwagą. Przy gorącym dopingu publiczności wszystkim zgłoszonym pojazdom udało się zjechać z górki. Zawodom towarzyszyły niesamowite emocje i przede wszystkim niesamowite pojazdy. Pomysłowość uczestników nie znała granic.

Puchary oraz nagrody wręczyli Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Prezes Zarządu ZUOK RUDNO Sp. z o.o. Leszek Rochowicz. W kategorii Za Najdłuższy Zjazd Puchar Wójta Gminy Ostróda otrzymały Szalone Bąki w składzie Grzegorz Szymański, Igor Szymański i Kajetan Florczak, w kategorii  Najszybszy Zjazd Grzegorz Zakrzewski, a za Najciekawszy Pojazd Sołectwo Grabin, czyli ekipa Jasminy i Alladyna w składzie: Iwona Farasiewicz, Ewelina Freigin, Damian Farasiewicz i Piotr Chodań. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.

W międzyczasie zarówno dzieci jak i dorośli korzystali z pięknej słonecznej pogody i zjeżdżali na sankach oraz  na specjalnie przygotowanych ekologicznych pojazdach - workach wypełnionych sianem.

Impreza miała charakter rekreacyjno - proekologiczny. W ferworze walki zawodnicy i organizatorzy pamiętali o ekologii. Akcję ekologiczną, która została przeprowadzona w trakcie EcoSlide  można było wesprzeć na kilka sposobów. Zgodnie z regulaminem zawodów uczestnicy zobowiązani byli do startu na sprzęcie zbudowanym między innymi ze zużytych opakowań PET albo przynieść stare baterie lub zakrętki od butelek.

Na zakończenie na wszystkich uczestników i widzów czekał ciepły posiłek przy ognisku.

UCZESTNIKOM GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK!