II Regionalne Święto Ryby Warmia Mazury Powiśle

Gmina 07.06.2010

5 czerwca 2010r. w Starych Jabłonkach odbyło się II Regionalne Święto Ryby Warmia Mazury Powiśle. Szesnaście drużyn kucharskich z całego regionu zmagało się w konkursie na najlepszą potrawę ze szczupaka i zupę rybną. Dodatkową atrakcją był konkurs gotowania zupy rybnej w kociołkach, a także zawody spławikowe dla dzieci, prezentacja gospodarstw rybackich oraz degustacja produktów rybnych smażalni.

Gminę Ostróda reprezentowała drużyna kucharska w składzie:
1. Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin,
2. Sołtys Sołectwa Turznica Grażyna Ostas,
3. Joanna Żygadło.
Nasza reprezentacja zajęła II miejsce w „Konkursie gotowania zupy rybnej Warmińsko-Mazurski Kociołek Rybny” za potrawę „ognisty ostródziokoń”. Zajęcie tak wysokiego miejsca było możliwe dzięki wsparciu i pomocy drużyny pomocniczej mieszkańców Turznicy: Danuty Koprowskiej, Krzysztofa Koprowskiego, Czesława Biernackiego, Wicentego Ostas oraz Konrada Ostas.Regionalne Święto Ryby zastąpiło dobrze znany festiwal Sielawa Blues.