III Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

Sport 03.12.2017

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Szyldaku w dniu 03 grudnia 2017r. odbył się III Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej – Szyldak 2017. Celem zawodów było propagowanie aktywnego trybu życia oraz popularyzacja piłki nożnej w środowisku wiejskim.

W turnieju wzięły udział trzy drużyny: Szyldak, Ostrowin i Grabinek.  Zwycięską ekipą został zespół gospodarzy z Szyldaka, który zmagania zakończył z dwoma zwycięstwami. Drugie miejsce zajęła drużyna z Grabinka, która odniosła jedną wygraną i jedną porażkę. Na najniższym stopniu podium uplasowali się piłkarze z Ostrowina. Zagrali bez swojego kapitana, który tuż przed zawodami został ojcem. Życzymy wszystkiego najlepszego maleństwu i rodzicom.

Mecze stały na bardzo wysokim  poziomie. W trzech meczach strzelono 33 bramki. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną walecznością  i determinacją do ostatnich sekund. Przykładem może być tutaj mecz gospodarzy z drużyną Grabinka. Trzy minuty przed końcem spotkania piłkarze z Szyldaka prowadzili 4:2. Szaleńcza pogoń Grabinka doprowadziła do remisu  4:4 na minutę przed końcem meczu.  Wydawało się, że konfrontacja zakończy się podziałem punktów. Na pół minuty przed końcem ostateczny cios zadali gospodarze zdobywając piątą bramkę.

Drużyna z Szyldaka była dodatkowo zmotywowana faktem, że grała w koszulkach z napisem „Gramy dla Maksa”. Zwycięstwo w turnieju zadedykowała ciężko choremu chłopcu ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku. Kapitan zespołu zapewnił, że pamiątkowy puchar  i dyplom na pewno trafi w ręce młodego piłkarza.

Turniej odbył się w miłej atmosferze. Drużyny były dopingowane przez liczną rzeszę miejscowych kibiców.

Wszystkie ekipy zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Wójta Gminy Ostróda – Bogusława Fijasa.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Mateusz Karbowski, Marcin Wróbel, Dawid Gazda, Maciej Mroczka, Mateusz Droziński, Karol Kordek i Marcin Nowicki. Honorowym członkiem zespołu był wspomniany młody piłkarz: Maksymilian Wróbel.

Życzymy Maksowi wielkiej woli walki z chorobą i szybkiego powrotu do zdrowia.

Organizatorzy: Mariusz Walczak i Krzysztof Golubski