III Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego - Szyldak 2018

Sport 21.04.2018

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Szyldaku  odbył się III Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego – Szyldak 2018. Celem zawodów było propagowanie aktywnego trybu życia oraz popularyzacja tenisa stołowego w środowisku wiejskim.  W turnieju mogli wziąć udział absolwenci Szkoły Podstawowej w Szyldaku, młodzież i dorośli z miejscowości: Szyldak, Grabin, Grabinek, Ostrowin i Wyżnice.

Do sportowej rywalizacji zgłosiło się 7 uczestników. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym. Pojedynki toczyły się do trzech wygranych setów. Każdy uczestnik rozegrał 6 gier. W całych zawodach odbyło się 21 pojedynków. W niektórych grach losy zwycięstwa decydowały się  w piątym decydującym secie.  Współorganizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego  i historii  miejscowej szkoły – Mariusz Walczak oraz Krzysztof Golubski.

Mecze stały na bardzo wysokim  poziomie, wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną walecznością i determinacją do ostatnich uderzeń małej białej piłeczki.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Mariusz Walczak, który wygrał wszystkie pojedynki i tym samym powtórzył sukcesy z dwóch pierwszych edycji turnieju. Drugie miejsce zajął Krzysztof Golubski, a trzecie miejsce wywalczył Marcin Skonieczka.  Na kolejnych miejscach uplasowali się: Piotr Marter – IV miejsce, Grzegorz Kowalski  – V miejsce, Jacek Kowalczyk – VI oraz Jarosław Mucha  – VII miejsce.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe  puchary  ufundowane przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa.

W trakcie głównych zawodów rozegrano również mini turniej dla młodzieży szkolnej. Na najwyższym stopniu podium stanął Mikołaj Kruszewski, drugie miejsce zajął Maciej Pawlak, a trzecie Wojciech Golubski. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i pamiątkowymi koszulkami.

Podziękowania za pomoc w organizowaniu turnieju należą się również Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Szyldaku – Robertowi Pestkowskiemu oraz inspektorowi Urzędu Gminy Ostróda  – Waldemarowi Cieślukowi.