Niedziela, 11 grudnia 2016 , Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

-

 
 
 
 


Sprawozdanie z jasełek
 1      W dniu 22 grudnia 2010r. w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durąguodbyły się jasełka pt „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły”. W jasełkach brało udział 13 uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum przygotowanych przez katechetkę Ewę Sochoń. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Dorota Bierć wraz z grupą dziewcząt z klas drugich. Uczennice śpiewały nie tylko kolędy, ale także piękne pastorałki.              

       Uczniowie-aktorzy przedstawili jasełka w wersji współczesnej, gdzie trzejkrólowie „lądują” dzięki nieznanemu wynalazkowi technicznemu w rodzinie chrześcijańskiej  i wraz z nią składają hołd nowonarodzonemu Jezusowi. Sztuka zaprezentowana przez uczniów bardzo się spodobała zaproszonym gościom i społeczności szkolnej. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.
        Po przedstawieniu Pani Dyrektor Grażyna Lipińska wraz Księdzem Proboszczem Zbigniewem Błaszkowskim i pastorem Zbigniewem Reichelt złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później odbyły się wigilie klasowe. Składaniu życzeń i śpiewaniu kolęd, które słychać było na korytarzach nie było końca ... i w tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.

2 3
4 5
6 7
PC220087 PC220091
PC220096 PC220105
   
   
 
Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości