IV Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej w Szyldaku

Sport 06.12.2018

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Szyldaku odbył się IV Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. Celem zawodów było propagowanie aktywnego trybu życia oraz popularyzacja piłki nożnej w środowisku wiejskim. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Szyldak I, Szyldak II, Ostrowin i  Grabinek.

Zwycięską ekipą został  zespół z Grabinka , który zmagania zakończył z dwiema wygranymi i remisem. Drugie miejsce zajęła pierwsza ekipa gospodarzy.  Szyldak I odniósł dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Na najniższym stopniu podium uplasowali się piłkarze z Ostrowina. Ostatnią lokatę zajęła miejscowa ekipa - Szyldak II.

Mecze stały na bardzo wysokim  poziomie. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną walecznością  i determinacją do ostatnich sekund. Przykładem może być tutaj mecz gospodarzy (Szyldak I) z drużyną Ostrowina. Konfrontacje drużyn piłkarskich z tych miejscowości w historii dostarczały mieszkańcom wielu emocji. Tak było i tym razem. Na dwie minuty przed końcem na tablicy wyników widniał remis 3:3. Piłkarze z Szyldaka zanotowali imponującą końcówkę strzelając trzy bramki.

Turniej odbył się w miłej atmosferze, a drużyny były dopingowane przez liczną liczbę miejscowych kibiców.

Wszystkie ekipy zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Wójta Gminy Ostróda – Bogusława Fijasa. Puchary i pamiątkowe dyplomy wręczyli organizatorzy zawodów: Mariusz Walczak i Marek Wróbel.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Adam Kubiński, Andrzej Pasiut, Bartosz Klamant, Przemysław Różycki, Daniel Łęgowski i Marcin Osowski. Honorowym członkiem zespołu był Karol Kubiński.

Tabela turnieju:

Ostrowin