I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda

Sport 31.08.2019

31 sierpnia w Kajkowie odbyły się I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. W tegorocznych debiutanckich dla gminy Ostróda zawodach udział wzięło 50 zawodników i zawodniczek. Po ważeniu podzieleni zostali na kategorie wagowe. Oprócz lokalnych siłaczy do rywalizacji przystąpili zawodnicy z różnych zakątków naszego kraju m.in. Malborka, Grudziądza, czy Starogardu Gdańskiego.

 

Zawodnicy rywalizowali w następujących kategoriach wagowych: 75 kg, 82,5 kg, 90 kg, 100 kg, 110 kg, 120 kg i +120 kg. Siłacze podczas zawodów pokazali wyjątkową moc dźwigając ogromne ciężary. Największy ciężar, który udało się wycisnąć to aż 242,5 kg! Tego osiągnięcia dokonał Marek Makarewicz, reprezentujący barwy "Siła" Bartoszyce. 
 

 

Organizatorzy postanowili wybrać najmłodszego i najstarszego zawodnika mistrzostw. Najmłodszym okazał się Dominik Wiśniewski (12 lat), a najstarszym Kazimierz Tamiłowski (71 lat). 

 

Ponadto podczas imprezy odbyła się dodatkowa konkurencja - wyciskanie odważników 2x17,5 kg siedząc. Zawodnicy rywalizowali w dwóch przedziałach wagowych: do 75 kg i +75 kg. W niższej kategorii zwyciężył Kamil Szaramowicz, zaś w wyższej swoją dominację potwierdził Artur Wiśniewski. 

 

Po zakończonej rywalizacji odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. Zawodnicy, którzy uplasowali się na podium otrzymali puchary, medale, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Artur Wiśniewski, inicjator mistrzostw. 

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za liczny udział, zawody śmiało możemy uznać za bardzo udane. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku w jeszcze liczniejszym gronie. Dziękujemy również wszystkim sponsorom oraz osobom, które pomagały w organizacji przedsięwzcięcia. 

 

Wyniki WAGOWO

 

Wyniki OPEN