II Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Osróda

Sport 30.08.2020

31 sierpnia w letniej wiacie na terenie Sajmino Family House ponad 70 siłaczy wystartowało w II Otwartych MIstrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Na starcie pojawili się wszyscy najmocniejsi zawodnicy z Polski, którzy do Kajkowa przyjechali prosto z turnieju mistrzowskiego w Siedlcach. Wśród zmagających się ze sztangą byli też medaliści mistrzostw Europy w tej konkurencji.

Wyniki OPEN

 

Wyniki WAGOWO

 

 

Zawodnicy rywalizowali w następujących kategoriach wagowych: 74 kg, 83 kg, 93 kg, 105 kg, 115 kg, 125 kg i +125 kg. Siłacze podczas zawodów pokazali wyjątkową moc dźwigając ogromne ciężary. Największy ciężar, który udało się wycisnąć to aż 260 kg! Tego osiągnięcia dokonał Krzysztof Drozdowski z Chełmna. 

 

Organizatorzy postanowili wyróżnić najstarszego zawodnika mistrzostw, a był nim Kazimierz Tamiłowski (72 lata), który mimo upływających lat pozostaje we wspaniałej formie. 

 

Ponadto podczas imprezy odbyła się dodatkowa konkurencja - wyciskanie odważników 2x17,5 kg siedząc. Zawodnicy rywalizowali w dwóch przedziałach wagowych: do 75 kg i +75 kg. W niższej kategorii zwyciężył Patryk Popiołek - 90 wyciśnięć, zaś w wyższej swoją dominację potwierdził Artur Wiśniewski, który mimo kontuzji wykonał 120 uniesień. 

 

Po zakończonej rywalizacji odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. Zawodnicy, którzy uplasowali się na podium otrzymali puchary, medale, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Sadowski, Sekretarz Warmińsko - Mazurskiego Zrzeszenia LZS Marek Jaczun oraz Artur Wiśniewski, współorganizator mistrzostw. 

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za liczny udział, zawodypo raz kolejny możemy uznać za bardzo udane. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku w jeszcze liczniejszym gronie. Dziękujemy również wszystkim sponsorom oraz osobom, które pomagały w organizacji przedsięwzcięcia.