Jest już decyzja Rady Gminy Ostróda o sprzedaży byłego poligonu wojskowego!!!

Inwestycje gminne 06.06.2008

Termin przetargu planowany jest na wrzesień/październik tego roku.

Gmina Ostróda jest dynamicznie rozwijającym się regionem dysponującym wieloma istotnymi czynnikami z punktu widzenia inwestorów. Decydują o tym takie warunki, jak dogodna lokalizacja i komunikacja - na przecięciu dróg krajowych nr 7 relacji Gdańsk - Warszawa - Chyżne, nr 16 relacji Grudziądz - Augustów i nr 15 Toruń - Ostróda, dobrze przygotowane, w pełni wyposażone w niezbędną infrastrukturę, tereny pod inwestycje oraz wykwalifikowana kadra pracownicza Urzędu Gminy.

Przyszli inwestorzy mogą liczyć ze strony władz gminnych na pomoc i współuczestnictwo w procesach inwestycyjnych oraz współdziałanie w okresie funkcjonowania już uruchomionych przedsięwzięć. Dowodem na to są rozwiązania prawne z zakresu ulg podatkowych oraz proinwestycyjny budżet Gminy.

21 maja br. Rada Gminy Ostróda podjęła decyzję o sprzedaży kompleksu działek pod zabudowę mieszkaniową na terenie byłego poligonu wojskowego. Teren pod sprzedaż objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Gminy Ostróda terenu części obrębu Kajkowo, Górka i Lipowiec. Nieruchomość położona na działkach 7/6 i 7/7 o łącznej powierzchni 21,94 ha, co daje ok. 70 działek w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod wielofunkcyjne przeznaczenie o podstawowych cechach zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. II część terenu przeznaczona jest pod zabudowę turystyczno - wypoczynkową, sportu i rekreacji oraz zieleni towarzyszącej. Teren byłego poligonu wojskowego położony jest w centralnej części Gminy, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie ciągu dwóch jezior: Sement Mały i Sajmino. Przewidywane jest przejście od istniejącego węzła komunikacyjnego zmienionej trasy drogi krajowej Olsztyn - Grudziądz po ominięciu Ostródy przez wieś Kajkowo, co podzieli przedmiotowy teren na dwa kompleksy.

Obecnie teren jest niezagospodarowany, o nawierzchni naturalnej, trawiastej. Na terenie kompleksu występują zadrzewienia, głównie wzdłuż linii brzegowej jeziora. Kształt i duży obszar kompleksu umożliwia jego racjonalne wykorzystanie zgodnie z jego podstawową funkcją - zabudowy jednorodzinnej. Termin przetargu planowany jest na wrzesień/październik tego roku.  Połączenie atrakcyjnych warunków dla inwestujących z istniejącymi zasobami rynku pracy, potencjalnymi możliwościami rozwoju oraz jego korzystnym położeniem geograficznym, stwarza gwarancje korzystnego ulokowania kapitału oraz stabilność perspektyw ekonomicznego rozwoju.

Zapraszamy do współpracy