Konferencja prasowa przed Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym

Sport 06.06.2018

W Sali Reprezentacyjnej Ostródzkiego Zamku odbyła się konferencja prasowa przed Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym, które odbędą się w dniach 22.06 - 24.06.2018. Podczas konferencji po raz pierwszy zostało zaprezentowane logo Mistrzostw Polski oraz poznaliśmy trasę wyścigu.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym rozpoczną się 22 czerwca w Gminie Grunwald jazdą indywidualną na czas. W tym dniu odbędzie się start pięciu kategorii wiekowych: Juniorka (1 pętla - 11km), Junior, Orliczka, Elita Kobiet (2 pętle - 22km) oraz Elita Mężczyzn (3 pętle - 33km), a trasa będzie biegła wokół Pól Grunwaldzkich.

W weekend zawody przeniosą się w większości na teren Gminy Ostróda, start i meta będą miały miejsce w mieście Ostróda. Trasa licząca długość 20,4 km (runda) będzie biegła z Ostródy przez miejscowości Kajkowo, Lichtajny, Brzydowo, Ornowo. W sobotę swój start będą miały Juniorki (3 pętle - 61,2km) oraz Juniorzy (6 pętli - 122,4km). W niedzielę na trasie będziemy dopingować Orliczki i Elitę Kobiet (6 pętli - 122,4km) oraz Elitę Mężczyzn (10 pętli - 204km).

Podczas konferencji po raz pierwszy zostało zaprezentowane logo Mistrzostw Polski, które nawiązuje do miejsca, w którym odbywają się zawody oraz projekt medali, jakie otrzymają najlepsi kolarze.

Tradycją Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym jest również to, że zwycięzcy otrzymują koszulki z białym orłem na piersi, w której mają przywilej jeździć przez cały kolejny sezon.

Przedstawiciele władz nie kryli radości, że kolejna impreza sportowa o tak dużej randze odbędzie się właśnie w regionie Warmii i Mazur, a w szczególności w Gminie Ostróda, która słynie z dużych imprez sportowych.

W konferencji udział wzięli: przedstawiciele zaangażowanych samorządów - Marszałek Wójewództwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Burmistrz Miasta Ostróda Czesław Najmowicz, Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Wójt Gminy Grunwald Henryk Jan Kacprzyk oraz organizatorzy: Dyrektor Generalny Mistrzostw Polski Przemysław Bednarek, Dyrektor do spraw sportowych Mistrzostw Polski Bartosz Huzarski, wiceprezes PZKol Katarzyna Dzięcioł-Biełowieżec, Dyrektor Sportowy PZKol Waldemar Cebula.