KONKURS "ESTETYCZNA WIEŚ 2013" OGŁOSZONY

Organizacje pozarządowe - Aktualności 02.04.2013

Samorząd Gminy Ostróda ogłosił kolejną, bo już XIII edycję konkursu "Estetyczna Wieś 2013".

Konkurs ma zachęcić mieszkańców wsi do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego poprzez poprawę stanu obiektów wiejskich na terenie Gminy Ostróda, racjonalną gospodarką odpadami a także ochronę wód, gleby i powietrza.

Idea konkursu służy podniesieniu estetyki miejscowości Gminy Ostróda, a tym samym podniesienia poziomu życia naszych mieszkańców, dlatego też zachęcamy wszystkie miejscowości do wzięcia udziału w konkursie. Karty zgłoszeń należy przesłać bądź dostarczyć do 12 kwietnia 2013r.

Tegoroczna edycja trwać będzie od 1 maja do 31 sierpnia 2013r., w tym czasie komisja konkursowa odbędzie dwie wizytacje zgłoszonych do konkursu miejscowości i dokona oceny, zgodnie z opracowaną kartą oceny miejscowości. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Dożynek Gminnych.

Za zajęcie pierwszych trzech miejsc oraz ewentualne wyróżnienia, przewidziane są nagrody pieniężne z przeznaczeniem na rozwój miejscowości. Wysokość nagród pieniężnych zostanie ustalona po przeprowadzeniu konkursu. Po otrzymaniu nagrody Sołtys składa wniosek do budżetu o przeznaczenie otrzymanej nagrody na działania mające na celu rozwój miejscowości.

Do pobrania:
Zgłoszenie uczestnictwa
Karta oceny miejscowości

Dodatkowych informacji udziela Marta Podgórska (89) 676 07 70.