Konkurs recytatorski „Jesienne recytowanie przez dzieci kochane”

Oświata 28.10.2022

W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbył się gminny jesienny konkurs recytatorski „Jesienne recytowanie przez dzieci kochane” dla dzieci uczęszczających do przedszkoli w Gminie Ostróda. Konkurs objęty został patronatem honorowym Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa.

W komisji konkursowej zasiadły:

- Ewa Malinowska – Kierownik Referatu Oświaty Gminy Ostróda,

- Dorota Wilczopolska – Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Mam Talent” w Wałdowie

- Elżbieta Orlikowska – pedagog ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku

W konkursie dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz o tematyce jesiennej. Dzieci wspomagały się rekwizytami, mimiką twarzy, modulacją głosu, a czasami nawet strojem. Poziom zaprezentowany przez uczestników konkursu był bardzo wysoki. Czas oczekiwania na werdykt komisji konkursowej umilały występy dzieci z grupy „Jeże” i „Truskawki” z Przedszkola w Samborowie oraz słodki poczęstunek.

Po długich obradach Jury wyłoniło laureatów poszczególnych kategorii:

KATEGORIA 3 I 4-LATKI

1 miejsce – Zofia Zdunek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie

2 miejsce – Brajan Giza, Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie

3 miejsce – Kornelia Błażewicz, Przedszkole Samorządowe w Starych Jabłonkach

KATEGORIA 5-LATKI

1 miejsce – Miłosz Gliszczyński, Szkoła Podstawowa  im. Janusza Korczaka w Brzydowie

2 miejsce – Mieszko Gliszczyński, Szkoła Podstawowa  im. Janusza Korczaka w Brzydowie

3 miejsce – Nel Cackowska, Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie

KATEGORIA 6-LATKI

1 miejsce – Feliks Duda, Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku

2 miejsce – Maria Łazowska, Przedszkole Samorządowe w Starych Jabłonkach

3 miejsce – Lena Mituniewicz,  Szkoła Podstawowa  im. Janusza Korczaka w Brzydowie

Gratulujemy wszystkim dzieciom fantastycznych występów. Gorące podziękowania składamy na ręce rodziców i nauczycieli za współpracę i zaangażowanie. Fundatorem nagród jest Gmina Ostróda oraz Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie.