„Krajobraz dziedzictwa-dziedzictwo krajobrazu” w Gminie Ostróda

Gmina 29.08.2017

Zachęcamy do udziału w 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Wrześniowe święto zabytków, podobnie jak w całym kraju będzie, również obchodzone  w Gminie Ostróda. Zwrócimy szczególną uwagę na piękno i malowniczość lokalnych krajobrazów. Będziemy odkrywać krajobraz, będący zapisem historii i tradycji kolejnych pokoleń, etapów rozwoju gospodarki, technologii i nauki, a także wrażliwości estetycznej oraz sztuki. Wydarzenia, odbywające się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Gminie Ostróda będą miały miejsce w: Lipowie, Samborowowie, Brzydowie oraz  w Glaznotach.
Zapraszamy! Udział jest bezpłany!

Poprzez tak sformułowany temat będziemy chcieli pokazać lokalny krajobraz, jako zapis działalności pokoleń naszych przodków. Różne historie i tradycje, z których przez wieki tkany jest krajobraz kulturowy wiążący to co ludzkie z naturalnym środowiskiem przyrodniczym. Uświadomienie sobie, że codziennie stykamy się z dziedzictwem  krajobrazu, jest niezwykle ważnym elementem naszej regionalnej tożsamości. Pozwala nam lepiej rozumieć przeszłość, a tym samym dbać o przyszłość.

Harmonogram wydarzeń w ramach 25 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa
w Gminie Ostróda