III Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda

Sport 29.08.2021

29 sierpnia w letniej wiacie na terenie Sajmino Family House 50 siłaczy wystartowało w III Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Oprócz lokalnych siłaczy do rywalizacji przystąpili zawodnicy z różnych zakątków naszego kraju m.in. Torunia, Białegostoku czy Trójmiasta.  Wśród zmagających się ze sztangą byli też medaliści mistrzostw Europy w tej konkurencji.

 

Wyniki zawodów

 

Zawodnicy rywalizowali w następujących kategoriach wagowych: 75 kg, 83 kg, 93 kg, 105 kg, 115 kg, 125 kg i +125 kg. Siłacze podczas zawodów pokazali wyjątkową moc dźwigając ogromne ciężary. W tym roku największy ciężar, który udało się wycisnąć to aż 230 kg! Tego osiągnięcia dokonał Artur Miksa , reprezentujący klub Prysu Team Kartuzy. 

 

Tradycyjnie jak co roku organizatorzy postanowili wyróżnić najstarszego zawodnika mistrzostw, a był nim Kazimierz Tamiłowski (73 lata), który mimo upływających lat pozostaje we wspaniałej formie. W niedzielnych zawodach Panu Kazimierzowi udało się wycisnąć 130 kg! Najmłodszym zawodnikiem został Aleksander Niedzielski - rocznik 2003. 

 

Ponadto podczas imprezy odbyła się dodatkowa konkurencja - wyciskanie odważników 2x17,5 kg siedząc. Zawodnicy rywalizowali w dwóch przedziałach wagowych: do 75 kg i +75 kg. W niższej kategorii zwyciężył Kamil Szaramowicz  - 76 wyciśnięć, zaś w wyższej swoją dominację potwierdził Najsilnieszy Sołtys w Polsce - Artur Wiśniewski, który wykonał 140 uniesień!

 

Po zakończonej rywalizacji odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. Zawodnicy, którzy uplasowali się na podium otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Sekretarz Warmińsko - Mazurskiego Zrzeszenia LZS Marek Jaczun oraz Artur Wiśniewski, współorganizator mistrzostw. 

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za liczny udział, zawodypo raz kolejny możemy uznać za bardzo udane. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku w jeszcze liczniejszym gronie. Dziękujemy również wszystkim sponsorom oraz osobom, które pomagały w organizacji przedsięwzcięcia.