Liga okręgowa junior młodszy - na półmetku!

Sport 09.12.2009

W Gminie Ostróda występują aktualnie trzy drużyny w klasie okręgowej junior młodszy: Zwierzewo, Smykówko i Turznica.W walce o fotel lidera bardzo mocno zaangażowali się piłkarze z klubu w Turznicy. Do piątej kolejki byli jedyną niepokonaną drużyną. Młodsi chłopcy z Turznicy pod wodzą trenera Janusza Sadowskiego w rundzie jesiennej zdobyli 24 punkty, zajmując exequo trzecie miejsce z Nidzicą i Kurzętnikiem.

Grając systemem 3-4-3 zdobyli 48 bramek, a stracili 16. Dla zespołu jest to drugi sezon w lidze, w którym czują się bardzo pewnie. W obecnym sezonie odnotowali 8 zwycięstw i 3 porażki.W planach wiosennych drużyny jest dobrze przygotować się do rewanżu i zająć jak najlepsze miejsce. Drużyna w tym sezonie występowała na płycie boiska w Samborowie, ponieważ obiekt w Turznicy jest obecnie w remoncie.Najlepsi strzelcy w drużynie to Rafał Krawczyk i Ireneusz Kucaba. Każdy z nich strzelił po 8 bramek.W rundzie jesiennej barw Turznicy bronili:Tyszer Dawid, Tyszer Bartłomiej, Sawicki Mateusz, Sadowski Adrian, Porembski Artur, Kucaba Ireneusz, Ragus Mateusz, Krawczyk Rafał, Klamant Mateusz, Janczuro Jarosław, Kajetanek Paweł, Kajetanek Piotr, Binkuś Damian, Bądkowski Damian.

Wyniki:

Zamek Kurzętnik - KS Turznica