Mała Piłkarska Kadra Czeka - sukcesy SP Samborowo

Sport 23.05.2017

Na stadionie przy  ul. 3 maja w Ostródzie odbyły się eliminacje gminne Wojewódzkiego Turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka”. Jest to kolejna edycja zmagań organizowanych przez Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Samborowie zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt.

Do turnieju przystąpiło sześć drużyn dziewcząt i siedem drużyn chłopców. Organizatorzy postanowili, że rozdzielą drużyny do dwóch grup, następnie dwie najlepsze drużyny każdej z grup kwalifikowały się do półfinałów. Wśród chłopców były to drużyny SP Szyldak, SP Lipowo, SP Brzydowo i SP Samborowo. Do najlepszej czwórki w kategorii dziewcząt awansowały drużyny SP Samborowo, SP Brzydowo, SP Tyrowo i SP Szyldak. W finale chłopców najlepsza okazała się SP w Samborowie, która pokonała SP Brzydowo. Przez turniej bez starty bramki przebrnęła drużyna dziewcząt z Samborowa, która pokonała w finale rówieśniczki z Tyrowa.

Zwycięska reprezentacja chłopców, jak i dziewcząt reprezentowała Gminę Ostróda w zawodach rejonowych. Chłopcy zajęli III miejsce, a dziewczęta zajęły I miejsce i awansowały do finału wojewódzkiego! Finał odbędzie się 8.06.2017r w Jezioranach - życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.