Mężczyźni z OSP Brzydowo ponownie Mistrzami Gminy

OSP 22.06.2021

Po dwuletniej przerwie, sobota i niedziele upłynęła na terenie Gminy pod znakiem rywalizacji sportowo-pożarniczej członków Ochotniczych Straży Pożarnych. W ramach szkolenia doskonalącego odbyły się Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda.

W sobotę na boisku sportowym w Turznicy rywalizowali członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W konkurencji składającej się z sztafety i ćwiczenia bojowego wzięło udział 10 drużyn w tym 9 chłopięcych i jedna dziewczęca  .

W konkurencji chłopców- w skład drużyny mogły również wchodzić dziewczęta, klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. MDP OSP Turznica
  2. MDP OSP Brzydowo
  3. MDP OSP Pietrzwałd
  4. MDP OSP Stare Jabłonki
  5. MDP OSP Durąg
  6. MDP OSP Samborowo
  7. MDP OSP Reszki
  8. MDP OSP Ornowo
  9. MDP OSP Smykówko

Dziewczęta z Brzydowa wystartowały jako jedyne w swojej konkurencji i zajęły I miejsce.

W niedzielę na boisku w Starych Jabłonkach rywalizowały drużyny dorosłe w kategorii Pań i Panów.  Drużyny kobiece wystawiło pięć jednostek OSP. Zajęły one następujące miejsca:

1. OSP Smykówko
  2. OSP Brzydowo
  3. OSP Turznica
  4. OSP Ornowo
  5. OSP Reszki

W kategorii mężczyzn drużyny wystawiły wszystkie OSP. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. OSP Brzydowo
  2. OSP Smykówko
  3. OSP Turznica
  4. OSP Reszki
  5. OSP Durąg
  6. OSP Idzbark
  7. OSP Pietrzwałd
  8. OSP Stare Jabłonki
  9. OSP Samborowo
  10. OSP Ornowo

Zawody zostały przeprowadzone przy pięknej pogodzie na doskonale przygotowanych przez OSP w Starych Jabłonkach i OSP w Turznicy boiskach. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary dyplomy i medale. Członkowie Trzech pierwszych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych otrzymali nagrody rzeczowe.