Mistrzostwa Gminy Ostróda par deblowych w tenisie stołowym - brzydowo 2009

Sport 07.02.2009

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach Grand Prix Brzydowo tenisiści stołowi rozegrali w dniu 6 lutego 2009 r. Mistrzostwa Gminy Ostróda w deblach (grach podwójnych). W zawodach udział wzięło osiem par. Na starcie stanęła cała czołówka klasyfikacji Grand Prix. Zwycięstwo w turnieju odniosła para Bogdan Próchnicki - Adam Łukasiak.

Za głównego faworyta wszyscy uważali debel Czesław Nowicki i Mirosław Leliński, a więc lider i wicelider Grand Prix. W praktyce stało się zupełnie inaczej. Doskonale usposobiony tego dnia duet Bogdan Próchnicki - Adam Łukasiak nie pozostawił złudzeń faworytom i po zwycięstwie 3:0 to właśnie im przypadł w udziale tytuł mistrzowski.  Para Próchnicki - Łukasiak przegrała wprawdzie jeden mecz z parą Błaszczak - Barszcz, ale o miejscu na najwyższym stopniu podium decydował bezpośredni pojedynek pomiędzy zainteresowanymi. Podobnie rzecz się miała w rozgrywce o trzecie miejsce. Dwie pary Naworski - Dymerski oraz Błaszczak - Barszcz miały po tyle samo punktów. O tym, że lepszymi okazali się ci pierwsi, zdecydował bezpośredni pojedynek wygrany przez debel Naworski - Dymerski 3:0.

Wyniki Mistrzostw:

Para Mirosław Stecko - Ryszard Kuryk

Marian Waszkiewicz - Sławomir Dziembowski

Debel Henryk Hoch - Marek Parol

Organizatorem Mistrzostw był Urząd Gminy Ostróda oraz LUKS Kormoran Brzydowo.