Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Dwa Ognie

Sport 18.01.2023

Na hali sportowej w Idzbarku rozegrano Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Dwa Ognie. W rywalizacji wzięło udział blisko 100 uczniów z rocznika 2012 - i młodszych z ośmiu jednostek oświatowych.  W zawodach swoje umiejętności mogły zaprezentować drużyny chłopców i dziewcząt. Po czterogodzinnej zabawie poznaliśmy najlepsze zespoły. W tym roku bezkonkurencyjni okazali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie oraz dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku.

Dwa ognie to wieloosobowa zabawa sportowa przeznaczona głównie dla dzieci. W grze jednocześnie biorą udział dwie drużyny z taką samą ilością zawodników, pole gry jest to jeden prostokąt podzielony na dwie równe części. Gra polega na wzajemnym „zbijaniu się”, tzn. na uderzaniu piłką w osoby będące w drużynie przeciwnej. Gracze nie mogą wykraczać poza swoją część boiska. Zbicie (czyli punkt) następuje, gdy rzucona piłka dotknie gracza drużyny przeciwnej i spadnie na ziemię. Zbicie nie liczy się, gdy piłka odbije się od ziemi. Gracz może łapać piłkę od swojej „matki”. Wygrywa zespół, który zdobędzie więcej punktów w wyznaczonym czasie.

Łącznie rozegrano 26 pojedynków a czas jednego meczu to 7 minut. Spotkania były bardzo emocjonujące, nie brakowało głośnego dopingu i fantastycznych akcji wszystkich zespołów. W grze trzeba było wykazać się szybkością, kreatywnością oraz umiejętnością zwodów. Za zwycięstwo drużyny otrzymywały 3 punkty, za remis - 1 punkt, za porażkę - 0 punktów.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

I miejsce SP Szyldak

II miejsce SP Idzbark

III miejsce SP Zwierzewo

IV miejsce SP Tyrowo

V miejsce SP Samborowo

Klasyfikacja końcowa chłopców:

I miejsce  SP Lipowo

II miejsce SP Szyldak

III miejsce SP Brzydowo

IV miejsce SP Idzbark

V miejsce SP Pietrzwałd

VI miejsce SP Samborowo

VII miejsce SP Zwierzewo

VIII miejsce SP Tyrowo

Po zakończonych grach odbyło się oficjalne podsumowanie i zakończenie turnieju. Wszystkie drużyny w obu kategoriach otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy.