Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

Sport 22.10.2008

W sali sportowej Szkoły Podstawowej w Szyldaku rozegrane zostały w dniu 21.10.2008r. indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Gminy Ostróda szkół podstawowych w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt.

Z ośmiu placówek oświatowych na starcie stanęli przedstawiciele pięciu: Idzbarka, Wygody, Samborowa, Brzydowa i Szyldaka. W konkurencjach indywidualnych wśród chłopców po raz czwarty z rzędu na najwyższym stopniu podium stanął Aleksander Kuligowski z Szyldaka, który wyprzedził swoich rywali: Mateusza Kolasińskiego z Brzydowa, który po raz trzeci zdobył medal srebrny oraz Adriana Sadowskiego z Samborowa. Wśród dziewcząt nieprzerwanie od siedmiu lat na najwyższym stopniu podium stają zawodniczki z Brzydowa. Tak było i tym razem. Zwyciężyła Beata Filipowiak przed zawodniczką z Szyldaka Natalią Gołoś oraz swoją koleżanką z SP Brzydowo Klaudią Pertek. W zawodach drużynowych triumfowali zawodnicy z Szyldaka przed Brzydowem i Samborowem wśród dziewcząt Brzydowo przed Szyldakiem i Lidzbarkiem. Prowadzona była także drużynowa klasyfikacja szkół. Wygrało ją Brzydowo 33 pkt, przed Szyldakiem 32 pkt oraz Samborowem 24 pkt. WYNIKI ZAWODÓW:     INDYWIDUALNIE: