Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym

Gmina 24.06.2018

W miniony weekend na terenie gminy i miasta Ostróda odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Dwudniowa impreza sprowadziła najlepszych kolarzy w Polsce, ale także kibiców. Było to kolarskie święto na terenie miasta i gminy Ostródy. Pogoda, mimo iż próbowała przeszkodzić, nie pokrzyżowała planów organizatorów i kibiców. Ci drudzy tłumnie dopingowali zawodników w strefie startu oraz na trasie Mistrzostw. Każdy, kto miał przyjemność przejeżdżać przez miejscowości znajdujące się na trasie mógł podziwiać niesamowicie przystrojone Lichtajny, Brzydowo i Ornowo. Mieszkańcom gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za obecność i doping, a miejscowym jednostkom OSP za zabezpieczenie trasy rajdu.

W sobotę startowali zawodnicy kategorii Juniorka i Junior ze startu wspólnego. Wśród pań najlepsza była  Marta Jaskólska, a zaraz za nią na metę dojechały kolejno Wiktoria Kierat i Paulina Pastuszek. Wśród panów najszybszy na mecie był Łukasz Michalski, a za nim kolejno Paweł Kasprzyk i Marcel Modliński.

Niedziela była gratką dla wszystkich miłośników kolarstwa. Start elity kobiet i mężczyzn zachęcił do odwiedzenia strefy startu wielu kibiców, którzy dopingowali cyklistów podczas startu oraz finiszu.

Swój start miały zawodniczki kategorii Orliczka, które rywalizowały ramie w ramię z Elitą kobiet. Najlepsza była Nikol Płosaj, a za nią Daria Pikulik i Monika Graczewska.

W kategorii Elita Kobiet Mistrzynią Polski została Małgorzata Jasińska, 1-vce Mistrzynią Nikol Płosaj, a 2-vce Mistrzynią Daria Pikulik.

Przybyli kibice wyczekiwali najbardziej startu Elity Mężczyzn. Trasa mająca długość 204km przyniosła na pewno wiele emocji, a jak mówili sami zawodnicy, była trasą, która zachęcała do ciągłego ataku.

Pierwszy do mety dojechał Michał Kwiatkowki, który został Mistrzem Polski i przez najbliższy sezon będzie miał zaszczyt jeździć w koszulce z Polskim orłem. 1-vce Mistrzem Polski został Maciej Bodnar, a 2-vce Mistrzem Łukasz Owsian.