Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej szkół gminnych - eliminacje rejonowe

Sport 14.03.2018

Na halach sportowych w Lubawie i Rożentalu odbyły się eliminacje rejonowe Mistrzostw Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej szkół gminnych. Gminę Ostróda w kategorii rocznika 2005 - i młodsi reprezentowała Szkoła Podstawowa w Lipowie, a w kategorii 2002 - 2004  Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie. Oba zespoły zajęły III miejsce i niestety nie awansowały do kolejnego etapu. 

 

Do awansu zabrakło naprawdę niewiele. W decedującym starciu piłkarze z Lipowa prowadzili do przerwy 3:0 z SP Grabowo - Wałdyki. W drugiej części nasi zawodnicy zbyt bardzo się rozluźnili, a rywale bezbłędnie to wykorzystali, doprowadzając do remisu 3:3. Taki rezultat korzystniejszy okazał się dla zawodników z gminy Lubawa, którzy wyprzedzili podopiecznych Wiesława Stefańskiego dzięki lepszemu bilansowi bramek. 

 

Wyniki:

Gmina Ostróda – SP Lubawa 2:5 (0:4)

Lidzbark Welski – Gmina Ostróda 1:7 (0:6)

Gmina Ostróda – Gmina Iława 2:1 (2:0)

Gmina Ostróda – SP Grabowo-Wałdyki 3:3 (3:0)

 

Tabela końcowa:

I miejsce SP Lubawa 
II miejsce SP Grabowo-Wałdyki
III  miejsce SP Lipowo (Gmina Ostróda)
IV miejsce Gmina Iława 
V miejsce SP Lidzbark Welski 

 

Skład SP Lipowo: Tomasz Makowski, Norbert Rydel, Paweł Kaczerski, Damian Piejdak, Bartosz Wojtkiewicz, Jakub Lipski, Oliwier Rydel, Mikołaj Rochoń (SP Tyrowo)

 

Opiekun: Wiesław Stefański

 

Podopieczni Sławomira Mikołajczyka przegrali awans do kolejnej rundy po serii rzutów karnych z zespołem Prątnicy. W regulaminowym czasie gry utrzymał się bezbramkowy remis, a rzuty karne lepiej wykonywali przeciwnicy. W meczu o III miejsce nasi zawodnicy nie pozostawili złudzeń rywalom, którzy pewnie wypunkowali reprezentantów gminy Iława.  

 

Wyniki  grupowe:

Susz – Gmina Ostróda 1:2

SP Lubawa – Gmina Ostróda 2:1

 

Półfinał:

Gmina Ostróda – SP Prątnica 0:0 karne 1:3

 

Mecz o III miejsce:

Gmina Iława – Gmina Ostróda 0:3

 

Tabela końcowa: 

I miejsce SP Lubawa

II miejsce SP Prątnica 

III miejsce ZS Samborowo (Gmina Ostróda)

IV miejsce Gmina Iława

V miejsce Gmina Susz

VI miejsce SP Gietrzwałd

 

Skład ZS Samborowo: Mateusz Dziułko, Cezary Zalewski, Adrian Makowski, Kacper Zalewski, Bartosz Kucaba, Arkadiusz Skierski, Filip Szymański (Gim. Durąg), Maciej Dwórznik (Gim. Pietrzwałd), Arkadiusz Muszyński (Gim. Pietrzwałd), Wojciech Ruczyński (Gim. Lipowo)

 

Opiekun: Sławomir Mikołajczyk

 

Zawodnikom i trenerom gratulujemy zdobytych miejsc!