Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej Szkół Podstawowych - eliminacje rejonowe

Sport 17.03.2017

W czwartek w Rożentalu odbył się kolejny etap Mistrzostw Województwa WMZ LZS w piłce halowej Szkół Podstawowych. Gminę Ostróda po zwycięstwie w pierwszym etapie reprezentowała Szkoła Podstawowa w Samborowie. W turnieju miało wystartować początkowo sześć drużyn jednak jedna drużyna nie dojechała. Nasz zespół zajął III miejsce, niestety nie kwalifikując się do dalszego etapu. Zabrakło naprawdę niewiele, bo tylko  jedną bramkę w spotkaniu z gminą Grunwald.

W pierwszym spotkaniu SP Samborowo podejmowało Gminę Grunwald. Po bardzo nerwowej pierwszej połowie nasi zawodnicy przegrywali 0:2. Na początku drugiej połowy nadzieje odżyły po bramce Oskara Sezonienko. Zdobyta bramka dodała skrzydeł graczom z SP Samborowo i stwarzali sobie dużo okazji strzeckich. Niestety rywalom udało się dotrwać do końca spotkania i mogli się cieszyć ze zwycięstwa. W drugim meczu SP Samborowo rywalizowało ze Szkołą Podstawową Grabowo - Wałdyki. Po dramatycznym spotkaniu, w którym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie nasi reprezentanci drugi raz musieli pogodzić się z porażką, co już oznaczało brak awansu do kolejnego etapu. Na 5 minut przed końcem pojedynku był remis 3:3. Sytuacji do strzelenia kolejnych bramek było naprawdę dużo. Zabrakło wykończenia i niewykorzystane okazje się zemściły. Rywale pod koniec spotkania zdobyli 2 bramki i wygrali. W trzecim turniejowym spotkaniu SP Samborowo podejmowało SP Rudzienice. Był to najlepszy występ w turnieju podopiecznych Arkadiusza Łopatowskiego. Zasłużona wygrana 4:1 po 3 bramkach Bartłomieja Sadowskiego i jednej Michała Tissarka. Taki obrót spraw spowodował, że pojawiła się szansa na najniższy stopień podium. Do tego konieczna była wygrana z SP Lubawa, która już miała zapewnione I miejsce. Po szalonej pogoni pod koniec spotkania udało się wyrwać zwycięstwo zawodnikom z Gminy Lubawa. Mecz zakończył się zwycięstwem 4:3 po bramkach: 2 - Michał Tissarek, Damian Piejdak, Oskar Sezonienko. Szkoła Podsawowa w Samborowie ostatecznie zakończyła turniej na III pozycji, otrzymując puchar i pamiątkowe medale.

Skład SP Samborowo: Franciszek Skowroński, Kacper Zalewski, Przemysław Dziąba, Bartłomiej Sadowski, Filip Kaczorowski, Dominik Zalewski, Damian Piejdak, Norbert Rydel, Oskar Sezonienko, Michał Tissarek

Opiekun: Arkadiusz Łopatowski