Młodzi piłkarze z turznicy z wizytą u Wójta Gminy Ostróda

Sport 24.06.2010

W dniu 22 czerwca br. Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin przy słodkim poczęstunku gościł grupę młodych uzdolnionych sportowców. Tym razem gośćmi Pana Wójta byli młodzi piłkarze KS OSP Turznica którzy w sezonie 2009/2010 brali udział  w rozgrywkach klasy okręgowej juniorów młodszych i w rywalizacji z wyżej notowanymi zespołami wywalczyli drugie miejsce.

Jest to znaczący sukces zespołu który powstał dzięki inicjatywie działaczy sportowych z Turznicy, a zwłaszcza Radnego Gminy Ostróda Janusza Sadowskiego. Jak stwierdził Pan Janusz piłkarze zasłużyli na udział w tych rozgrywkach,  ponieważ już w meczach i turniejach ( także halowych) wykazywali duże umiejętności  i bardzo dobre zgranie jako zespół. Dlatego w ofercie na realizację zadań z dziedziny sportu ujęli juniorów jako drugi zespół w Klubie. Znaczącym sukcesem  w turniejach halowych był udział w  Turnieju CSB CUP 2009 w Elblągu.  Wśród takich renomowanych i znanych drużyn jak Olimpia Elbląg, Jeziorak Iława, Zalew Frombork, Jantar Pruszcz Gdański, Concordia Elbląg nasi chłopcy  z Turznicy  zajęli  piąte  miejsce. Młodzi piłkarze otrzymali z rąk Pana Wójta  dyplomy (podziękowania) oraz komplet strojów piłkarskich. Indywidualnie wyróżnieni zostali piłkarze: Rafał Krawczyk - Król strzelców  (23 bramki), Dawid Tyszer - bramkarz i Damian Bądkowski „ odkrycie roku”  Także działacze klubu obecni na spotkaniu otrzymali z rąk Wójta Gminy podziękowania. Wyróżnieni to: Paweł Fijas - Prezes Klubu, Janusz Sadowski - trener i Jan Zalewski Kierownik Klubu. W czasie spotkania, między Wójtem      a zawodnikami odbywały się dyskusje na temat osiągnięć sportowych i zainteresowań młodych piłkarzy.  W dyskusji Pan Wójt stwierdził, że takie osiągnięcia są w dużej mierze dzięki zaangażowaniu miejscowych działaczy i rodziców młodych piłkarzy. Młodzi piłkarze i działacze w podziękowaniu za pomoc Samorządu i osobiste zaangażowanie Pana Wójta w spieraniu  młodych piłkarzy i rozwoju sportu w naszej Gminie wręczyli Wójtowi pamiątkową piłkę nożną z podpisami wszystkich uczestników spotkania.