Inwestycje gminne 26.11.2009

21 września 2009 roku o godz. 14:30 miało miejsce uroczyste otwarcie drogi w miejscowości Idzbark w związku z zakończeniem inwestycji pn. „ Modernizacja drogi gminnej i budowa kanalizacji deszczowej w miejscowości Idzbark - II etap”.

W ramach inwestycji została wykonana nawierzchnia drogi z kostki pol-bruk gr. 8 cm o długości 679 mb, o powierzchni 3526m², chodnik o długości 723 mb o szerokości 1,2 mb oraz sieć kanalizacji deszczowej  - rurociąg 668mb. Całkowita wartość zadania wyniosła 859 767,70 zł. Wykonawcą drogi w Idzbarku było Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego EKOBUD Sp. z o.o. z Ostródy. Natomiast inspektorami nadzoru Roman Budrewicz - branża kanalizacyjna, Zdzisław Gołębiewski - branża drogowa. Uroczystego otwarcia drogi dokonał Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin. W odbiorze udział wzięli licznie przybyli goście: Starosta Powiatu Ostródzkiego Włodzimierz Brodiuk, Przewodniczący Rady Gminy Ostróda Roman Nowakowski, Sołtys Sołectwa Idzbark Zofia Stankiewicz, radni Gminy Ostróda, wykonawcy oraz mieszkańcy. Po uroczystym przecięciu wstęgi Ks. Andrzej Dołęgowski poświęcił nowo wyremontowaną drogę. Następnie zebrani goście udali się do świetlicy gdzie miały miejsce przemówienia i podziękowania.