XX Szkolny Turniej Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości

Sport 11.11.2019

W Szkole Podstawowej w Szyldaku w dniu 11 listopada 2019 r. odbył się jubileuszowy, XX Szkolny Turniej Piłki Siatkowej organizowany z okazji Święta Niepodległości. Szczególny dla Polski dzień, już po raz dwudziesty uczczono sportowymi zmaganiami. Tradycyjnie imprezę rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, by podkreślić doniosłość tego święta.

 

W zawodach wzięły udział drużyny z Kiersztanówka, Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie oraz Szyldaka. Liderem zawodów był młodzieżowy zespół z liceum, który zdecydowanie prowadził od początku turnieju i wygrał wszystkie mecze. Po bardzo wyrównanej walce o drugą lokatę, zwycięstwo odniosła grupa z Szyldaka. W generalnej klasyfikacji pierwsze miejsce, zdobywając Puchar Wójta Gminy Ostróda, zajęła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Ostródzie. Drugą lokatę uzyskał zespół z Szyldaka, zaś trzecie miejsce zawodnicy z Kiersztanówka. Puchary ufundował Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

 

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Klaudiusz Muszyński, Bartosz Tucki, Kacper Cencelewski, Kamil Jaworski, Daniel Rynkiewicz, Jakub Elert, Jakub Kopiczyński.

Opiekun: Paweł Drobisz

 

Wyniki poszczególnych spotkań:

 

LO Ostróda                3:1       Szyldak

LO Ostróda                3:1       Kiersztanówko

Szyldak                       3:2       Kiersztanówko

 

Po zliczeniu punktów wynik końcowy przedstawił się następująco:

 

I miejsce  Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 – 6 pkt.

II miejsce Szyldak – 2 pkt.

III miejsce  Kiersztanówko – 1 pkt.