Na Wzgórzach Dylewskich odkryto smaki regionu warmińsko-mazurskiego

Gmina 23.10.2017

W miniony weekend zakończyło się nowe wydarzenie kulinarne na terenie gminy Ostróda pn. „Tasty Stories, czyli opowiedziane smakiem”, które miało miejsce w Hotelu SPA dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. To nowy, unikatowy projekt kulinarny zainspirowany ludźmi i ich historiami, którzy z pasją tworzą i kreują smaki.  Podczas tego spotkania każdy miał okazję spotkać, wysłuchać opowieści  i spróbować specjałów m.in. młynarzy, rybaków oraz producentów owczych serów i doskonałej wołowiny z obszaru objętego programem Natura 2000. Wśród nich nie mogło zabraknąć przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich z Pietrzwałdu, które uraczyły gości swojskimi wyrobami.

Podróż po regionalnych smakach zaczęła się w piątek przy grillu w Rybakówce na terenie Hotelu SPA dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Była to doskonała okazja do spróbowania słodkowodnych ryb oraz dań z warzyw korzeniowych i kiszonek, a także wysłuchania opowieści ekspertów od kulinariów, w tym szefów kuchni z trzech Hoteli SPA dr Irena Eris.

Sobotni poranek obfitował w śniadanie degustacyjne „Jesienny stół”. Na przepięknie udekorowanym stole pojawiły się różnorodne smakołyki (m.in. sery owcze, szynka dojrzewająca, ryby wędzone czy domowe pieczywo oraz regionalne piwo). Wieczorem zaś odbyła się kolacja, która była podsumowaniem kulinarnej podróży po smakach regionu.

Mamy nadzieję, że wydarzenie na stałe zagości w kalendarzu regionalnych imprez i w przyszłym roku również będziemy mogli cieszyć się bogactwem regionalnych specjałów.