Nadanie Gimnazjum w Durągu imienia "Żołnierza Polskiego"

Oświata 12.11.2010

10 listopada 2010 roku społeczność szkolna z miejscowości Durąg świętowała wielką uroczystość, a mianowicie nadanie Gimnazjum w Durągu imienia Żołnierza Polskiego. Uroczystość rozpoczęła się o godz.10ºº Mszą Świętą z udziałem warty honorowej Wojska Polskiego oraz pocztów sztandarowych  w Kościele pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła w Durągu celebrowaną przez Księdza Dziekana Romana Wiśniowieckiego oraz Proboszcza Parafii Durąg Zbigniewa Błaszkowskiego.

Po uroczystej Mszy Świętej  nastąpił przemarsz wszystkich uczestników z Kościoła na plac pod Gimnazjum, gdzie po wprowadzeniu pocztów sztandarowych miało miejsce złożenie meldunku oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku szkoły. Zaproszeni goście wraz z Posłem na Sejm Zbigniewem Babalskim, Dyrektorem Gimnazjum w Durągu Panią Grażyną Lipińską oraz Wójtem Gminy Ostróda Gustawem Markiem Brzezinem na czele posadzili dęby przed Gimnazjum, upamiętniające tą uroczystość.

Po salwie honorowej nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej w środku szkoły, a dalsza część uroczystości miała miejsce w niedawno oddanej do użytku nowej sali gimnastycznej, gdzie nastąpiły wystąpienia szacownych gości przybyłych na tą wspaniałą uroczystość. Wszyscy zebrani mieli również okazję zobaczyć specjalnie przygotowany na tą okazję przez uczniów szkoły program artystyczny poświęcony patronowi gimnazjum w osobie Żołnierza Polskiego.