Nadanie im. Józefa Piłsudskiego Szkole Podstawowej w Idzbarku

Oświata 16.11.2018

Społeczność szkolna Gminy Ostróda świętowała ważną uroczystość, a mianowicie nadanie imienia Józefa Piłsudskiego Szkole Podstawowej w Idzbarku oraz poświęcenie sztandaru szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Świętego Piotra i Pawła w Idzbarku, podczas której Rada Rodziców przekazała sztandar na ręce Pana Dyrektora Grzegorza Kastrau. Następnie dokonano prezentacji sztandaru, który został przekazany przedstawicielom uczniów Szkoły Podstawowej. Zaproszeni goście zaznaczyli swoją obecność, wbijając pamiątkowe gwoździe w drzewiec sztandaru placówki, a uczniowie szkoły zaprezentowali przygotowany specjalnie na tę uroczystość program artystyczny.

Po Mszy Świętej zaproszeni goście, uczniowie oraz mieszkańcy udali się na skwer przy budynku Szkoły Podstawowej w Idzbarku, gdzie Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas  oraz zaproszeni goście złożyli symboliczne wiązanki kwiatów przy Kamieniem Pamiątkowym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Następnie dokonano odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej przy Szkole Podstawowej w Idzbarku.