Gmina 10.11.2021

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Gmina Ostróda otrzymała w 2021 r. wsparcie finansowe od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego wysokości 8 000 zł  (po 4.000 zł na każdą z placówek) na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie  i Szkole Podstawowej im. Jana Karola Sembrzyckiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pietrzwałdzie.

Celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci młodzieży oraz poszerzenie księgozbiorów szkolnych. W ramach programu zakupione zostaną lektury szkolne w formie papierowej i na nośnikach elektronicznych, nowości wydawnicze zgodne z zainteresowaniami i potrzebami uczniów, organizowane będą wystawy i konkursy.

Warunkiem wsparcia było zapewnienie przez organ prowadzący szkoły finansowego wkładu własnego w wysokości co najmniej 20% kwoty kosztów realizacji zadania objętego dofinansowaniem z budżetu państwa, tj. 2000 zł.