Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że w dniu 2 maja 2024 r. o godz. 10:00 odbędzie się I Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2024-2029

25.04.2024

Kolejny sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku

25.04.2024

Z ogromną radością dzielimy się informacją, że drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku– reprezentująca Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich – zdobyła I miejsce w wojewódzkim finale XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” i tym samym awansowała do finału krajowego jako reprezentant naszego województwa. Finał miał miejsce w Krutyniu.

Kolejny sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku

Ze skrytości w nieskrytość. Wiosenne misterium w Glaznotach

24.04.2024
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie artystyczne, które odbędzie się w scenerii Glaznot i Wzgórz Dylewskich. Twórczy wernisaż Rafała Szulca z Pikusa k/Iławy, którego rzeźby zaskakują i zachwycają; z udziałem: Agaty Markos – rzeźbiarki i ceramiczki oraz Wojciecha Bergiela – muzyka saksofonisty.
???? Kiedy? Piątek, 3 maja 2024 r., godz. 17.30
???? Gdzie? Glaznoty
Ze skrytości w nieskrytość. Wiosenne misterium w Glaznotach

Uczniowie z Szyldaka na podium w etapie powiatowym konkursu - Szlakiem Drwęcy

24.04.2024

23 kwietnia w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w ostródzkim zamku odbył się finał powiatowy konkursu „Szlakiem Drwęcy”. Celem konkursu jest przybliżenie geograficznej i przyrodniczej wiedzy na temat miasta i gminy Ostróda oraz rzeki Drwęcy i miejscowości nad nią leżących. Nasi uczniowie po eliminacjach gminnych dziś zmierzyli się z uczniami ze szkół ostródzkich.

Uczniowie z Szyldaka na podium w etapie powiatowym konkursu - Szlakiem Drwęcy

Wyzwanie biblioteczne na kwiecień

24.04.2024

Zapoznaj się z gazetką, która znajduje się przed biblioteką. 2 kwietnia przypadały urodziny H. Ch. Andersena i Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Przeczytaj z tej okazji ulubioną baśń Andersena. Następnie wyjdź na dwór, spójrz w niebo. Obserwuj ptaki, które wracają z ciepłych krajów. Odszukaj ich nazwy w atlasie ptaków. 22 kwietnia to Dzień Ziemi. Przeczytaj piękną książkę o przyrodzie na świeżym powietrzu.

Osoby, które brały udział w wyzwaniu zapraszamy  po odbiór drobnych upominków do biblioteki.

Wyzwanie biblioteczne na kwiecień

Nowe zasady w programie - Czyste Powietrze

24.04.2024

Od 22 kwietnia nowe zasady w programie „Czyste Powietrze”. Obowiązkowa lista zielonych urządzeń i materiałów (ZUM), jedna szansa na najwyższe dofinansowanie, doprecyzowanie prefinansowania i pełnomocnictwa oraz wzmocnienie budżetu środkami europejskimi – to nowości, które od 22.04.2024 r. czekają na osoby korzystające z programu „Czyste Powietrze”.

Nowe zasady w programie - Czyste Powietrze

Gminny Konkursu Przyrodniczy dla klas IV-VI szkół podstawowych - Las i jego mieszkańcy

24.04.2024

W Szkole Podstawowej w Szyldaku odbył się Gminny Konkursu Przyrodniczy dla klas IV-VI szkół podstawowych pt. „Las i jego mieszkańcy”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Szyldaku, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, Nadleśnictwo Olsztynek oraz Gmina Ostróda

23.04.2024
Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie odwiedzili dziś edukatorzy z Wód Polskich w ramach programu "Aktywni Błękitni". Podczas warsztatów kl. IV i V mogła dowiedzieć się, że woda to nie śmietnik oraz co to jest mikroplastik. Uczniowie klas starszych podczas zajęć określali jakość wód metodą biologiczną. W trakcie spotkania nie zabrakło zabaw z wodnym kołem fortuny, wyławiania i segregowania śmieci.

Aktywni błękitni-szkoła przyjazna wodzie - V edycja programu edukacyjnego

Pietrzwałd zwycięzcą Powiatowego Konkursu Wiedzy o Gminie Ostróda - Szlakiem Drwęcy

23.04.2024

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostródzie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Gminie Ostróda „ Szlakiem Drwęcy”. Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pietrzwałdzie, finaliści gminnego etapu konkursu - dziś zajęli I, II oraz III miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

23.04.2024

To był dzień pełen wiedzy, nowych doświadczeń i niespodzianek. Dziękujemy.
# Aktywni Błękitni