Złote Gody mieszkańców Gminy

07.12.2023

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Ostróda odbyła się uroczystość uhonorowania mieszkańców naszej gminy, którzy przeżyli w związku małżeńskim 50 lat – Złote Gody. Uroczystość tę obchodzili Teresa i Jerzy Bąk z miejscowości Kajkowo. Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

Złote Gody mieszkańców Gminy

Mikołaj nie hejtuje

07.12.2023

W Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie dziś był magiczny dzień. Dzięki Gminnemu Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień wszystkie klasy i oddziały przedszkolne otrzymały wspaniałe gry planszowe i słodki poczęstunek. Ogromne zdziwienie wywołały wizyty Mikołaja wraz z Panią Mikołajową i pomocnikiem:).

Mikołaj nie hejtuje

Program profilaktyczny - Mikołaj nie hejtuje w ZPS w Tyrowie

07.12.2023

W ZPS w Tyrowie dziś był magiczny dzień. Dzięki Gminnemu Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień wszystkie klasy i oddziały przedszkole otrzymały wspaniałe gry planszowe i słodki poczęstunek. Ogromne zdziwienie wywołały wizyty Mikołaja wraz z Panią Mikołajową i pomocnkiem:). Wszystkie dzieciaki spisały się na medal. W każej klasie przeprowadzone zostały warsztaty profilaktyczne pn. "Mikołaj nie hejtuje". Uczniowie przygotowali piękne plakaty. Dzieciaki były bardzo zadowolone  z  prezentów. Nad całą organizacją tego dnia czuwała pedagog Bogumiła Jabłonka.

Dodatkowo w każdej klasie były jeszcze klasowe Mikołajki. To był dzień pełen wrażeń. Na każdej buzi gościł uśmiech.

Program profilaktyczny - Mikołaj nie hejtuje w ZPS w Tyrowie

Mikołajki przygotowane przez Samorząd Uczniowski

07.12.2023

Dnia 6 grudnia, jak co roku, odbyły się mikołajki szkolne. Tego dnia przedstawiciele samorządu uczniowskiego z klasy 5 odwiedziły wszystkie dzieci przebywające w szkole. Uczennice założyły czerwone ubrania i czapki i wręczyli słodkie upominki przygotowane przez Zosię Balcerzak oraz jej mamę. Było miło i wesoło, domowo. Koordynatorem akcji był: Marcin Konopka.

Mikołajki przygotowane przez Samorząd Uczniowski

OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI ZGŁASZANIA UWAG DO OFERTY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO

06.12.2023

Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r., poz. 571 t.j.), informujemy, że w dniu 06 grudnia 2023r. do Urzędu Gminy Ostróda wpłynęła oferta Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszkach na realizację zadania publicznego pn.: ,,Przygotowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do działań ratowniczych”  z pominięciem otwartego konkursu ofert.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka podtrzymuję mikołajkową tradycję

06.12.2023

6 grudnia od samego rana na korytarzach szkolnych krążyły dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Do najmłodszych przybył na saniach Święty Mikołaj, aby osobiście obdarzyć ich prezentami. Szkolna Drużyna Elfów na czele z Panią Dyrektor, odwiedziła wszystkich uczniów szkoły z koszem pełnym słodkości.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka podtrzymuję mikołajkową tradycję

06.12.2023

Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r., poz. 571 t.j.), informujemy, że w dniu 06 grudnia 2023r. do Urzędu Gminy Ostróda wpłynęła oferta Ochotniczej Straży Pożarnej w Idzbarku na realizację zadania publicznego pn.: ,,Przygotowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do działań ratowniczych”  z pominięciem otwartego konkursu ofert.

PROGRAM ROZWOJU RODZINNYCH DOMÓW POMOCY – edycja 2023

06.12.2023

Gmina Ostróda przystąpiła w 2023 roku do rządowego Programu Rozwoju Rodzinnych Domów Pomocy – edycja 2023. Celem programu jest poprawa dostępności do usług opiekuńczych świadczonych w rodzinnych domach pomocy oraz rozwój tej formy wsparcia.

PROGRAM ROZWOJU RODZINNYCH DOMÓW POMOCY – edycja 2023

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szyldaku nagrodzeni w konkursie plastycznym #110LatHistorii

06.12.2023

Organizator konkursu plastycznego „#110LatHistorii” Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku spośród wielu prac nadesłanych z całego województwa warmińsko-mazurskiego, wybrał dwie prace uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku. Praca uczennicy klasy VIII Amelii Chodań została nagrodzona w kategorii 11-15 lat i zajęła III miejsce. W kategorii 7-10 lat również III miejsce zajęła praca plastyczna Jakuba Ochenkowskiego z klasy IV.

Idzbarscy naukowcy

06.12.2023

Być jak Ignacy „Nauka pełna energii” to VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Piąty etap programu Być jak Ignacy nosił tytuł „ Odnawialne źródła energii ”. Idzbarscy naukowcy zbierali informacje na temat odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii.

Idzbarscy naukowcy