Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3

30.05.2019

Na zajęciach bibliotecznych w dniu 30 maja 2019 r. uczniowie klasy V a oraz VI zapoznali się z  książkami  zakupionym  w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Każdy znalazł ciekawą książkę dla siebie. Zadaniem uczniów było przygotowanie reklamy zachęcającej innych do przeczytania jej.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3

Udział w Dniach Otwartych w Liceum Ogólnokształcącym im J. Bażyńskiego w Ostródzie.

30.05.2019

Dnia 30.05.2019r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w warsztatach komunikacji międzyludzkiej pt.: „Jak powstaje plotka?”. Zajęcia prowadził pan Krzysztofa Świątek w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Ostródzie. Uczniowie dzięki uprzejmości nauczycieli po raz kolejny mogli zwiedzić szkołę oraz warsztaty szkolne. Następnie brali udział w Dniach Otwartych w Liceum Ogólnokształcącym im J. Bażyńskiego  w Ostródzie.

Wycieczka do Gietrzwałdu

30.05.2019

Dnia 28 maja 2019 roku odbyła się wycieczka do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Wycieczka do Sanktuarium Maryjnego organizowana jest co roku dla wszystkich chętnych dzieci ze szkoły. W Sanktuarium dzieci poznały historię objawień Maryi, uczestniczyły we Mszy Świętej, którą celebrował nasz proboszcz. Jedną z atrakcji był spacer do źródełka. Na polanie zorganizowano ognisko, różne gry i zabawy. Mimo niesprzyjającej pogody, wszyscy wrócili zadowoleni z wycieczki.

Wycieczka do Gietrzwałdu

XXIV finał Konkursu Przyrodniczo- Ekologicznego Pt. Pracowite Pszczołowate zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich

28 maja odbył się finał konkursu „ Pracowite Pszczołowate”.
Uczennice naszej szkoły:

Nikola Pasiut kl. VIII

Patrycja Wiśniewska kl. VI

Daria Kołaczkowska kl. VI

Oliwia Włodarczyk kl. VI

Wzięły w nim udział i zajęły III miejsce.

W finale brało udział 11 drużyn ze szkół województwa warmińsko- mazurskiego i pomorskiego. Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ wszystkie drużyny były bardzo dobrze przygotowane.
Tym większe gratulacje należą się naszym reprezentantkom.

Opiekun konkursu Dorota Czarnik

27.05.2019

Majowe zajęcia minęły bardzo szybko. Uczniowie otrzymali projektowe kurtki przeciwdeszczowe  oraz czapeczki. Przydadzą się one podczas wycieczek i zajęć terenowych. Podczas deszczowej pogody zajęcia odbywały się w sali. Uczniowie ćwiczyli sporządzanie mieszanin, ważenie i mierzenie.

II Zlot Wolontariuszy Gminy Ostróda

27.05.2019

Dnia 24.04.2019r. w Szyldaku odbył się II Zlot Wolontariuszy  Gminy Ostróda.  Jest to niezwykłe wydarzenie, na które przybyli reprezentanci Klubów Ośmiu ze szkół gminnych. Na uroczystość przybyli również min.: Zastępca Wójta Gminy Ostróda- Grzegorz Kastrau,  Pełnomocnik Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego  ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi - Joanna Glezman, Lider Klubu Ośmiu w Ostródzie- Jolanta Dakowska oraz dyrektorzy szkół.  Najważniejsi jednak byli uczniowie. Nie zabrakło przemówień  zacnych gości, którzy chwalili i dziękowali wolontariuszom za poświęcenie się dla innym. Każda szkoła prezentowała swoje działania. Na koniec głos oddano gospodarzom, którzy przygotowali program artystyczny. Tradycją takich spotkań jest odśpiewanie Hymnu Klubów Ośmiu. Wszyscy śpiewaliśmy trzymając się za ręce. Następnie udaliśmy się na łąkę, gdzie wolontariusze puszczali balony napełnione helem. Wszyscy patrzyli jak balony znikają na niebie. Był to zachwycający widok. Po takich przeżyciach udaliśmy się na ognisko, a potem dyskotekę.

II Zlot Wolontariuszy Gminy Ostróda

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

27.05.2019

8 czerwca 2019 r.  Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Ostróda na boisku w  Starych Jabłonkach. Start godz. 1000.

9 czerwca 2019 r. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda na boisku w Smykówku. Start godz. 1000.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Wyjazd do Haltern w ramach obchodów tygodnia europejskiego i 175 rocznicy istnienia szkoły średniej w Haltern.

26.05.2019

175 lecie szkoły średniej w Haltern – od 12 do 18 maja w ramach tygodnia europejskiego świętowano jubileusz  istnienia szkoły. Głównym punktem było święto Europy w Joseph-König Gymnasium w piątek 17 maja od 13.30 do 17.30, prezentacja w Auli w sobotę, 18 maja o 11.00 jak również w sobotę 18   maja duża impreza w hali miejskiej miasta Haltern.

Swoje pozdrowienie dla zaproszonych gości i szkół partnerskich przekazali znamienici goście, m.in. Kierownik referatu oświaty, pan Michael Schweers, burmistrz miasta Haltern, pan Bodo Klimpel, i pani minister Sylvia Löhrmann. Ich przemówienia przeplatane były utworami granami przez orkiestrę nauczycieli i przy wtórach chóru. Wykonano  „ Odę do radości” z 9. Symfonii Ludwika von Beethovena oraz „ Romans Fis-Dur Op. 28 nr 2” Roberta Schumanna.

Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie

25.05.2019

Impreza, która już na stałe wpisała się w majowy kalendarz imprez rekreacyjnych, każdorazowo skupia na swoim starcie coraz większe grono cyklistów. W tegorocznej edycji rajdu udział wzięło ponad 500 rowerzystów. Rajd Rowerowy stał się największą imprezą rowerową regionu ostródzkiego. Na trasę wyruszył cały przekrój społeczeństwa - od najmłodszych po najstarszych, z kraju jak również z zagranicy z Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem na czele. Trasa rajdu wiodła wytyczonymi i oznakowanymi szlakami rowerowymi wśród malowniczych krajobrazów gminy Ostróda. Choć nie zawsze było z górki, czasem trzeba było podprowadzić rower, słowa uznania dla wszystkich uczestników, którzy szczęśliwie i z uśmiechem na twarzy dojechali na metę.

Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie