Ogólnopolskie Eliminacje do Konkursu Ośmiu Wspaniałych

19.04.2019

Dnia 05.04.2019r. wolontariuszka Zuzanna Wiśniewska z klasy VIII wraz z opiekunem pojechała na przesłuchania Ogólnopolskich Eliminacji do Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”, którego organizatorem jest  Fundacja „Świat na Tak”. Uczennica reprezentowała nie tylko naszą szkołę, ale również Gminę Ostróda. Po raz pierwszy możemy ubiegać się o tytuł Wspaniałego Polski. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Ogólnopolskie Eliminacje do Konkursu Ośmiu Wspaniałych

Wesołych Świąt!

19.04.2019

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu rodzinnych, ciepłych i spokojnych chwil oraz wszelkiej pomyślności.
Niech ten radosny czas wypełniony będzie wzajemną serdecznością, pogodą ducha, szczęśliwymi chwilami spędzonymi w gronie najbliższych oraz nadzieją i wiarą w dobrą przyszłość.
Przewodniczący Rady Gminy                                     Wójt Gminy Ostróda
Janusz Sadowski                                                        Bogusław Fijas

Wesołych Świąt!

18.04.2019
Wójt Gminy Ostróda informuje, że trwają prace związane ze zmianą Rocznego Programu Współpracy Gminy Ostróda z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019, stanowiącego załącznik do uchwały Nr II/16/2018 Rady Gminy Ostróda z dnia 30 listopada 2018 r. w sprawie Rocznego programu współpracy Gminy Ostróda z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019

Gminny Dzień Strażaka

17.04.2019

Zapraszamy na obchody Gminnego Dnia Strażaka i 70-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Napromie. Szczegóły na plakacie.

Gminny Dzień Strażaka

Podpisana promesa na samochód strażacki do OSP Turznica

17.04.2019

Gmina Ostróda otrzymała promesę na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Turznicy w następujących kwotach:
- budżet gminy – 350 000,00zł
- dotacja Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego/Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 410 000,00zł
Przyrzeczenie dofinansowania zakupu na ręce Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa wręczył podczas uroczystości na Placu Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

Podpisana promesa na samochód strażacki do OSP Turznica

Nowa droga w miejscowości Morliny

16.04.2019

Gmina Ostróda systematycznie pozyskuje środki finansowe na realizacje zadań, które przyczyniają się do poprawy lokalnej infrastruktury drogowej. W ramach bezzwrotnego wsparcia finansowego ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w wysokości 760 785,34 zł aktualnie zrealizowane zostało już zadanie pn. Przebudowa nawierzchni drogi Morliny – DK 15 wraz z chodnikiem i budową kanalizacji deszczowej w m. Morliny.

Nowa droga w miejscowości Morliny

SP Samborowo na III miejscu w województwie Ogólnopolskiego Turnieju 'Z Podwórka na Stadion' o Puchar Tymbarku

15.04.2019

W Iławie zostały rozegrane wojewódzkie finały ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku. W dwudniowych zawodach Gminę Ostróda reprezentowały trzy zespoły: dziewczęta U-10 i U-12 ze Szkoły Podstawowej  Samborowie oraz chłopcy U-10 z SP Idzbark. Najlepiej na murawie iławskiego Jezioraka zaprezentowały się dziewczęta U-10, które zajęły bardzo wysokie 3 miejsce. Nieco gorzej poszło pozostałym ekipom. Dziewczęta U-12 z SP Samborowo zakończyły rywalizację w przedziale 5-8, a chłopcom z Idzbarka nie udało się przebrnąć przez fazę grupową. Wszystkim zespołom gratulujemy osiągniętych wyników.

Światowy Dzień Ziemi

14.04.2019

Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2019 r. jest ochrona zagrożonych gatunków. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. Działacze apelują do polityków o podjęcie pilnych działań, a politycy wydają apele do społeczności międzynarodowej, by działać wspólnie i bez opóźnień. Pomysłodawcą Dnia Ziemi był amerykański senator Gaylord Nelson.
Uczniowie klasy IV i VII Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu pod opieką pani Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej przygotowali apel dotyczący zbliżającego się święta. Zaprezentowano wiersze o zagrożonych gatunkach oraz krótką historię akcji. Przygotowano dekoracje tematyczne.

Światowy Dzień Ziemi

IV Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego - Szyldak 2019

12.04.2019

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Szyldaku odbył się IV Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego – Szyldak 2019. Celem zawodów było propagowanie aktywnego trybu życia oraz popularyzacja tenisa stołowego w środowisku wiejskim.  W zawodach udział wzięło 10 zawodników.

IV Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego - Szyldak 2019

Złote Gody

12.04.2019

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 3 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda: Państwo Marianna i Józef Graczyk z Idzbarka, Państwo Helena i Jan Pastuszek z Grabina i Państwo Jadwiga i Czesław Różalscy ze Starych Jabłonek zostały odznaczone w imieniu Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki.

Złote Gody