07.12.2023
Jubileusz 18-lecia Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w Ostródzie. To wyjątkowa rocznica, pełna wspomnień, sukcesów i zaangażowania w rozwijanie turystyki na terenie Mazur Zachodnich.

Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

07.12.2023

Wydarzenie to zgromadziło liczne grono wolontariuszy, ich opiekunów oraz dyrektorów placówek oświatowych z obszaru Gminy Ostróda, tworząc niepowtarzalną atmosferę jedności i solidarności. Uroczystość odbyła się w sali kameralnej amfiteatru w Ostródzie, co stworzyło idealne warunki do nawiązania bezpośrednich kontaktów między wolontariuszami.

Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Złote Gody mieszkańców Gminy

07.12.2023

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Ostróda odbyła się uroczystość uhonorowania mieszkańców naszej gminy, którzy przeżyli w związku małżeńskim 50 lat – Złote Gody. Uroczystość tę obchodzili Teresa i Jerzy Bąk z miejscowości Kajkowo. Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

Złote Gody mieszkańców Gminy

Mikołaj nie hejtuje

07.12.2023

W Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie dziś był magiczny dzień. Dzięki Gminnemu Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień wszystkie klasy i oddziały przedszkolne otrzymały wspaniałe gry planszowe i słodki poczęstunek. Ogromne zdziwienie wywołały wizyty Mikołaja wraz z Panią Mikołajową i pomocnikiem:).

Mikołaj nie hejtuje

Program profilaktyczny - Mikołaj nie hejtuje w ZPS w Tyrowie

07.12.2023

W ZPS w Tyrowie dziś był magiczny dzień. Dzięki Gminnemu Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień wszystkie klasy i oddziały przedszkole otrzymały wspaniałe gry planszowe i słodki poczęstunek. Ogromne zdziwienie wywołały wizyty Mikołaja wraz z Panią Mikołajową i pomocnkiem:). Wszystkie dzieciaki spisały się na medal. W każej klasie przeprowadzone zostały warsztaty profilaktyczne pn. "Mikołaj nie hejtuje". Uczniowie przygotowali piękne plakaty. Dzieciaki były bardzo zadowolone  z  prezentów. Nad całą organizacją tego dnia czuwała pedagog Bogumiła Jabłonka.

Dodatkowo w każdej klasie były jeszcze klasowe Mikołajki. To był dzień pełen wrażeń. Na każdej buzi gościł uśmiech.

Program profilaktyczny - Mikołaj nie hejtuje w ZPS w Tyrowie

Mikołajki przygotowane przez Samorząd Uczniowski

07.12.2023

Dnia 6 grudnia, jak co roku, odbyły się mikołajki szkolne. Tego dnia przedstawiciele samorządu uczniowskiego z klasy 5 odwiedziły wszystkie dzieci przebywające w szkole. Uczennice założyły czerwone ubrania i czapki i wręczyli słodkie upominki przygotowane przez Zosię Balcerzak oraz jej mamę. Było miło i wesoło, domowo. Koordynatorem akcji był: Marcin Konopka.

Mikołajki przygotowane przez Samorząd Uczniowski

OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI ZGŁASZANIA UWAG DO OFERTY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO

06.12.2023

Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r., poz. 571 t.j.), informujemy, że w dniu 06 grudnia 2023r. do Urzędu Gminy Ostróda wpłynęła oferta Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszkach na realizację zadania publicznego pn.: ,,Przygotowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do działań ratowniczych”  z pominięciem otwartego konkursu ofert.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka podtrzymuję mikołajkową tradycję

06.12.2023

6 grudnia od samego rana na korytarzach szkolnych krążyły dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Do najmłodszych przybył na saniach Święty Mikołaj, aby osobiście obdarzyć ich prezentami. Szkolna Drużyna Elfów na czele z Panią Dyrektor, odwiedziła wszystkich uczniów szkoły z koszem pełnym słodkości.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka podtrzymuję mikołajkową tradycję

06.12.2023

Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r., poz. 571 t.j.), informujemy, że w dniu 06 grudnia 2023r. do Urzędu Gminy Ostróda wpłynęła oferta Ochotniczej Straży Pożarnej w Idzbarku na realizację zadania publicznego pn.: ,,Przygotowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do działań ratowniczych”  z pominięciem otwartego konkursu ofert.

PROGRAM ROZWOJU RODZINNYCH DOMÓW POMOCY – edycja 2023

06.12.2023

Gmina Ostróda przystąpiła w 2023 roku do rządowego Programu Rozwoju Rodzinnych Domów Pomocy – edycja 2023. Celem programu jest poprawa dostępności do usług opiekuńczych świadczonych w rodzinnych domach pomocy oraz rozwój tej formy wsparcia.

PROGRAM ROZWOJU RODZINNYCH DOMÓW POMOCY – edycja 2023