Film z konkursu kulinarnego pn. Grillowanie z tradycją-jak to się zaczęło, który odbył się 17 lipca w Samborowie

Gmina 27.07.2021
Dnia 17 lipca 2021 r. w Samborowie podczas uroczystego przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz zakończenia rozbudowy remizy OSP, odbył się konkurs kulinarny pn. "Grillowanie z tradycją-jak to się zaczęło". Motywem przewodnim były potrawy, które można przygotować w plenerze, czyli na ognisku, w kociołku, na gorącej blasze, na ruszcie, w wykopanym w ziemi dołku z żarem, itp. Wszystko związane z tradycją i z regionalnych produktów - dawne potrawy w grillowych odsłonach. Recenzentami przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich potraw byli strażacy ochotnicy z Gminy Ostróda. Udział w imprezie wzięły Koła Gospodyń z Durąga, Turznicy, Nastajek, Samborowa i Smykówka.