Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 14 października 2022 r. o godz. 10.00 odbędzie się LV Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023

Gmina 07.10.2022

O G Ł O S Z E N I E

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców,
że dnia 14 października 2022 r. o godz. 1000
odbędzie się LV Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023

Planowany porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i przyjęcie porządku obrad.

2. Przyjęcie protokołu z obrad LIII i LIV sesji.

3. Sprawozdanie Wójta z pracy w okresie między sesjami.

4. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Ostróda na lata 2022 -2035.

5. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Ostróda na 2022 r.

6. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie poboru w drodze inkasa podatku rolnego, podatku leśnego i podatku od nieruchomości oraz ustalenia wynagrodzenia.

7. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie utworzenia zakładu budżetowego pn. „Zakład Obsługi Komunalnej w Ostródzie” i nadania mu statutu.

8. Podjęcie uchwały w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zmiany rodzaju miejscowości.

9. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek ew. Nr 29, 76/1, położonych w obrębie Górka, gmina Ostróda.

10. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych za osiągnięte wyniki sportowe.

11. Podjęcie uchwały w sprawie podtrzymania stanowiska wyrażonego przez Radę Gminy Ostróda w uchwale w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Zakładu Obsługi Komunalnej w Ostródzie.

12. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy Ostróda.

13. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Ostróda.

14. Interpelacje i zapytania radnych i sołtysów.

15. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzednich sesjach.

16. Wolne wnioski i informacje.

17. Zamknięcie obrad sesji Rady Gminy Ostróda.

Rada Gminy Ostróda obradować będzie w sali 401 Urzędu Gminy Ostróda, III piętro, ul. Jana III Sobieskiego 1.

Wójt Gminy Ostróda
Bogusław Fijas