Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ostróda

Sport 16.07.2022

Dla niektórych zwykła gra w piłkę to za mało, potrzebują dodatkowych wyzwań. Takim na pewno był Nocny Turniej Piłki Nożnej w Samborowie, który wygrała ekipa GGP Reklamy. Przez cztery godziny na dwóch boiskach – trawiaste i ze sztuczną nawierzchnią – sześć zespołów walczyło o puchar wójta gminy Ostróda w Nocnym Turnieju Piłki Nożnej. Areną zmagań był kompleks sportowy w Samborowie. Rywalizacja na samborowskich boiskach była świetną okazją do integracji gminnego środowiska piłkarskiego.

W turnieju wystąpiły ekipy jak Mewa Smykowo, w której zagrali też piłkarze z LKS Tyrowo i Iskry Smykówko. Połączonymi siłami kilku gminnych ekipa grała Góra Idzbark, której zespół zadebiutuje w B klasie w sezonie 2022/23. Była też ostródzka ekipa Be Connect, złożona z kilku byłych piłkarzy Sokoła Ostróda, w której zagrało m.in. dwóch dziadków. Mimo że byli najstarsi byli o krok od wygrania całego turnieju. Byłoby to możliwe gdyby nie zdrzemnęli się w pierwszym turniejowym spotkaniu, przegranym z GGP Reklamy 0:4. Ta porażka rozbudziła drużynę Be Connect, bo wygrała trzy mecze i jeden zremisowała. Zabrakło jednak im punktów z pojedynku otwierającego całą rywalizację. Nocny Turniej o Puchar Wójta Gminy Ostróda zakończył się triumfem GGP Reklamy przed Be Connect i Mewą Smykowo.

Klasyfikacja drużynowa:

1 miejsce GGP Reklamy

2 miejsce Be Connect

3 miejsce Mewa Smykowo

4 miejsce Góra Idzbark

5 miejsce Kormoran Zwierzewo

6 miejsce OSP Brzydowo

Królem strzelców turnieju został Adrian Gęstwicki (Be Connect), najlepszym bramkarzem Cezary Falęcki (Mewa), a statuetkę dla MVP odebrał Sławomir Artemniak (GGP Reklamy).

W mistrzowskim składzie GGP Reklamy wystąpili: Mariusz Gardecki, Tomasz Karkut, Tomasz Gonta, Sławomir Artemniak, Dawid Sokołowski, Kornel Wiśniewski, Damian Łukasiak, Maciej Milewicz.