Obchody 70-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Gmina 21.09.2009

1 września 2009 roku o godz. 10:00 rozpoczęły się uroczyste obchody 70-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Z tej okazji  w Kościele pw. NPNMP w Ostródzie odbyła się Msza Święta w intencji obrońców Ojczyzny z udziałem kompanii honorowej wojska oraz pocztów sztandarowych policji, straży pożarnej, wojska, organizacji kombatanckich i społecznych, w której uczestniczył Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin. Następnie pod pomnikiem Obrońców Niepodległości i Suwerenności RP odbyła sie druga część uroczystości, podczas której miały miejsce przemówienia okolicznościowe oraz mianowanie na wyższe stopnie wojskowe żołnierzy Jednostki Wojskowej 1954. Uroczystość zakończyła się złożeniem wiązanek kwiatów pod pomnikiem.