Obóz sportowy LKS Płomień Turznica

Sport 02.07.2018

Przez pięć dni w terminie 25-29.06.2018r. 22 zawodników grupy orlik wraz z opiekunami przebywało na obozie sportowym w Kołodziejach k. Prabut. Wyjazd na obóz zawodników trenujących w LKS Płomień Turznica był możliwy dzięki otwartemu umysłowi osób zaangażowanych w działania klubu. W ciągu ostatnich miesięcy zostały przeprowadzone III edycje akcji "Złomek", które polegały na zbiórce złomu. Po dokonaniu trzech zbiórek klub uzbierał kwotę, która pozwoliła zreazlizować cel jakim był wyjazd dzieci na pierwszy piłkarski obóz. 

 

Podczas obozu piłkarze trenowali dwa razy dziennie. Zawodnicy skupiali się głównie na ćwiczeniach koordynacyjnych, szybkościowych oraz grach małych. W przerwach pomiędzy zajęciami dzieci korzystały z kąpieliska, palcu zabaw oraz boisk do siatkówki i piłki nożnej na piasku. Nie zabrakło także meczów towarzyskich z miejscową szkółką piłkarską Wojtas Prabuty, malowania na płótnie, nocnych podchodów, kibicowania reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz wspólnego ogniska z rodzicami, którzy odwiedzili nas trzeciego dnia pobytu. W  przedostatnim dniu obozu został zorganizowany Mini Turniej plażowej piłki nożnej. W zawodach udział wzięły cztery drużyny, które po wspaniałej zabawie na piasku otrzymały pamiątkowe puchary. 

 

W obozie udział wzięły dzieci z Sołectw: Turznica, Wirwajdy, Samborowo, Gierłoż i  Bałcyny.

 

Po drugiej edycji akcji "Złomek" przedsięwzięciem Płomienia zainteresowała się Telewizja Polska, która odwiedziła z kamerą Orlik w Samborowie i nakręciła reportaż o działaniach klubu z Turznicy. Emisję materiału można było zobaczyć 14 maja br. w Teleexpresie oraz porannym programie "Wstaje Dzień" w TVP Olsztyn.