Zawody sportowo - pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

18.06.2022

W sobotę na boisku sportowym w Turznicy rywalizowali członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy jednostkach OSP na terenie naszej Gminy. W konkurencji składającej się z sztafety i ćwiczenia bojowego wzięło udział 11 drużyn w tym 7 chłopięcych i cztery dziewczęce.

Zawody sportowo - pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
OSP

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH CTIF O PUCHAR WÓJTA GMINY OSTRÓDA

14.06.2022

Wójt Gminy Ostróda oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Turznicy serdecznie zapraszają na gminne zawody sportowo-pożarnicze MDP OSP, które odbędą się 18 czerwca 2022 roku na boisku sportowym w Turznicy. Start godzina 11.00

Mężczyźni z OSP w Turznicy Mistrzami Gminy

12.06.2022

W ramach szkolenia doskonalącego odbyły się Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda. W niedzielę na boisku w Reszkach rywalizowały drużyny reprezentujące Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Ostróda w kategorii Kobiet i Mężczyzn.

Mężczyźni z OSP w Turznicy Mistrzami Gminy

4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

04.05.2022

Z okazji Dnia Świętego Floriana wszystkim członkom OSP oraz funkcjonariuszom PSP szczególne podziękowania za codzienne poświęcenie i bezinteresowną służbę w ochronie mienia i życia ludzkiego. Życzenia bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwego powrotu z akcji ratowniczo – gaśniczych. Dziękujemy za Waszą niewyczerpaną siłę i wytrwałość.

4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

Promesa na samochód strażacki do OSP Smykówko

27.04.2022

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wraz z Z-cą Naczelnika OSP Smykówko Dariuszem Wiktorowiczem odebrał promesę na środki finansowe przeznaczone na realizację zadania „Zakup średniego samochodu gaśniczego dla OSP Smykówko”. Wartość zadania wyniesie  900 000,00 zł w tym:

• Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji 420 000,00 zł
  • Gmina Ostróda 430 000,00 zł
  • Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego 50 000,00 zł.

Zakupiony samochód znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Ostróda.

Promesa na samochód strażacki do OSP Smykówko

POMAGAMY UKRAINIE

10.03.2022

Biorąc pod uwagę trudną sytuację na Ukrainie i potrzeby z tym związane Gmina Ostróda przekazała dla Strażaków z Ukrainy samochód pożarniczy Star 266, który do jesieni służył w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Durągu. Samochód po przeprowadzeniu drobnych napraw w dniu 9 marca został dostarczony do Ośrodka Szkoleniowego Państwowej Straży Pożarnej Województwa Podkarpackiego w Nisku. Tam na przekazane pojazdy z całego naszego województwa czekali już druhowie strażacy z Ukrainy. Przekazany samochód od ponad 20 lat niezawodnie służył w jednostkach OSP w Pietrzwałdzie i w Durągu. Jednocześnie strażacy z OSP w Durągu zebrali sprzęt i wyposażenie medyczne które zostało przekazane razem z samochodem. Należy wspomnieć że jednostki OSP z naszej Gminy na początku wojny na Ukrainie przekazały dla strażaków z Ukrainy szereg pełnosprawnego sprzętu.

POMAGAMY UKRAINIE

Koncentracja jednostek OSP

23.10.2021

W sobotę w Starych Jabłonkach w ramach Koncentracji Gminnej OSP odbyły się ćwiczenia jednostek OSP z terenu Gminy i Miasta Ostróda. Koncentracja odbyła się w formie warsztatów ratowniczych prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie. Poruszone zostały zagadnienia:

Koncentracja jednostek OSP

Kwalifikowana Pomoc Przedmedyczna

11.10.2021

W dniach 6-10 października 2021 r. w remizie OSP w Reszkach grupa mieszkańców Gminy Ostróda wzięła udział w szkoleniu z zakresu Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej. Szkolenie udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu w wysokości 10 000,00 zł otrzymanemu z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie. Celem przedsięwzięcia jest rozwój obszarów wiejskich poprzez zwiększenie dostępności mieszkańców Gminy Ostróda do pierwszej pomocy przedmedycznej udzielanej przez osoby do tego uprawnione. Dodatkowym celem jest budowa więzi wewnątrz społeczności lokalnych poprzez zapewnienie pomocy sąsiedzkiej. Mieszkańcy gminy po odbyciu szkolenia będą przygotowani do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej potrzebującym. Przeprowadzenie szkolenia i uzyskanie przez grupę osób wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości z terenu Gminy Ostróda. 37 osób biorących udział w szkolenie jest również członkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy. Szkolenie zakończyło się egzaminem i uzyskaniem przez uczestników tytułu ratownika.

Kwalifikowana Pomoc Przedmedyczna

Uroczyste przekazanie nowego samochodu pożarniczego dla OSP w Durągu

10.10.2021

Ochotnicza Straż Pożarna w Durągu otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO. W ubiegłą niedzielę odbyła się  uroczysta zbiórka z okazji przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Przekazany pojazd podwyższa możliwości działań ratowniczych jednostki OSP  w Durągu. Zakup samochodu udało się zrealizować dzięki wspólnemu sfinansowaniu zadania przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – 120 000,00 zł., Wojewódzki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie – 263 001,87 zł, Gmina Ostróda – 344 604,13 zł. środki otrzymane z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie 50 000,00 zł.  Całkowita wartość zadania wyniosła 777 606,00 zł.

Uroczyste przekazanie nowego samochodu pożarniczego dla OSP w Durągu

Mężczyźni z OSP Brzydowo ponownie Mistrzami Gminy

22.06.2021

Po dwuletniej przerwie, sobota i niedziele upłynęła na terenie Gminy pod znakiem rywalizacji sportowo-pożarniczej członków Ochotniczych Straży Pożarnych. W ramach szkolenia doskonalącego odbyły się Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda.

Mężczyźni z OSP Brzydowo ponownie Mistrzami Gminy