Zebranie sprawozdawcze Jednostki OSP Stare Jabłonki

20.01.2024

Gmina Ostróda priorytetowo traktuję sprawy związane z  Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu udało się zapewnić wszystkim  jednostkom z terenu gminy nowoczesne samochody, co zdecydowanie zwiększa ich efektywność podczas akcji ratunkowych.

Zebranie sprawozdawcze Jednostki OSP Stare Jabłonki

Uroczyste przekazanie wozów strażackich

19.12.2023
Wczoraj odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP, na którym Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas Prezes Zarządu podsumował tegoroczną działalność 12 jednostek OSP i 11 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz przedstawił plan pracy na rok 2024.
Podczas uroczystego spotkania nie zabrakło znamienitych gości, którzy od lat wspierają finansowo nasze jednostki OSP: Senator RP Gustaw Marek jednocześnie prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSPRP w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Komendant PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński wraz z zastępcami st. bryg. Adamem Jastrzębskim i st. bryg. Tomaszem Ostrowskim.
Uroczyste przekazanie wozów strażackich

Koncentracja jednostek OSP Gminy i Miasta Ostróda

29.10.2023

W niedzielę w Starych Jabłonkach w ramach Koncentracji Gminnej OSP odbyły się ćwiczenia wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy i Miasta Ostróda. Koncentracja odbyła się w formie warsztatów ratowniczych prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie.

Koncentracja jednostek OSP Gminy i Miasta Ostróda

Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

18.06.2023
W niedzielę na Stadionie Miejskim w Mrągowie odbyły się IX Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Na starcie stanęły 22 drużyny, które rywalizowały w dwóch konkurencjach - rozwinięciu bojowym oraz biegu sztafetowym 400m. Gminę Ostróda reprezentowała jednostka OSP Brzydowo. Po fantastycznej rywalizacji przy ogromnym dopingu licznie zgromadzonych kibiców MDP Brzydowo zajęło:
Drużyna dziewcząt 5 miejsce w województwie!
Drużyna chłopców 4 miejsce w województwie!
Gratulujemy świetnych startów i sportowej atmosfery
Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
OSP

Zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda– Wspaniała Rywalizacja i Zasłużone Nagrody!

11.06.2023

W minioną niedzielę boisko sportowe w Brzydowie stało się areną ekscytujących zawodów sportowo-pożarniczych OSP. Wzięło w nich udział aż 16 drużyn, składających się z 9 członków (w tym 11 drużyn męskich i 5 drużyn kobiecych). Zawody miały charakter szkoleniowo-doskonalący dla członków OSP i stanowiły wspaniałą okazję do integracji lokalnej społeczności. Tor do przeprowadzenia zawodów przygotowali członkowie OSP w Brzydowie.

05.06.2023

W sobotę na boisku sportowym w Idzbarku odbyły się Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy jednostkach OSP o Mistrzostwo Powiatu Ostródzkiego. Jednocześnie prowadzona była klasyfikacja o Puchar Wójta Gminy Ostróda dla jednostek z Gminy Ostróda. W konkurencji składającej się z sztafety i ćwiczenia bojowego wzięło udział 17 10-osobowych drużyn w tym 14 chłopięcych i trzy dziewczęce z tego 3 drużyny chłopięce były z poza Gminy Ostróda .

Zawody Sportowo- Pożarnicze

30.05.2023
3 czerwca 2023r. - Powiatowe i Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
11 czerwca 2023r. - Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Staży Pożarnych
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
Zawody Sportowo- Pożarnicze

Stawiamy na rozwój MDP

18.04.2023

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda nastąpiło uroczyste wręczenie kompletnego umundurowania dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z jednostek OSP Samborowo, Brzydowo, Durąg, Stare Jabłonki, Smykówko na łączną kwotę 45 925 zł w ramach projektu pn. "Stawiamy na rozwój MDP" finansowanego z Rządowego Programu Funduszu Młodzieżowego 2022.

Stawiamy na rozwój MDP

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

14.04.2023

W Szkole Podstawowej w Idzbarku odbył się finał eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W konkursie wzięło udział 32 dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Ostróda. Do drugiego etapu eliminacji- części ustnej, przeszło 10 uczniów. Wszyscy uczestnicy wykazali się duża wiedzą.

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM
OSP

Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Ostródzie

19.12.2022

W poniedziałek odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Ostródzie. W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Ostróda oraz zaproszeni goście w osobach Starosty Ostródzkiego, Przewodniczącego Rady Gminy Ostróda i kadry dowódczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. Bogusław Fijas Wójt Gminy Ostróda i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Ostródzie przedstawił informację na temat działalności OSP w 2022 roku oraz podziękował wszystkim strażakom ochotnikom za niesienie bezinteresownej pomocy potrzebującym.